| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Fundusze inwestycyjne na nowym rynku

Fundusze inwestycyjne na nowym rynku

Zbliżające się większe oferty na NewConnect mogą przełamać dystans, z jakim fundusze obserwują nowy rynek.


Dystans, z jakim fundusze na tym etapie podchodzą do nowego rynku, jest zrozumiały, ale być może zbliżające się oferty przełamią ich obawy.


- Jeżeli chodzi o planowane przez nas oferty, widać zainteresowanie funduszy inwestycyjnych. Ale dotyczy ono wyłącznie większych spółek, na przykład Lug, który chce sprzedać akcje za 31 mln zł. Ofertami rzędu 5-10 mln zł fundusze raczej nie będą zainteresowane - mówi Wojciech Gudaszewski, prezes Wrocławskiego Domu Maklerskiego, który jest notowany na NewConnect i wprowadza na ten rynek inne firmy.


SZERSZA PERSPEKTYWA - RYNEK

Już kilkanaście pkt proc. z tegorocznych zysków zjadła uczestnikom funduszy akcji korekta na warszawskiej giełdzie. W najgorszej sytuacji są osoby, które dokonały dużych wpłat na przełomie czerwca i lipca. W I półroczu 2007 roku średnia stopa zwrotu polskich funduszy akcji wyniosła 36 proc., a najlepsza 66 proc. Dziś zyski są, ale już znacznie niższe. Średni wzrost wartości jednostki od początku roku to około 21 proc., a maksymalny - 47 proc. Od szczytu indeksów WIG i WIG20 z 6 lipca wszystkie fundusze akcji polskich zanotowały straty.


MAŁGORZATA KWIATKOWSKA

malgorzata.kwiatkowska@infor.pl

 
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »