| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Ostrożni kierowcy nie stracą zniżki pomimo wypadku

Ostrożni kierowcy nie stracą zniżki pomimo wypadku

W Compensie trwa promocja, która pozwala na utrzymanie wszystkich zniżek na polisę komunikacyjną mimo wypadku. W Link4 za taką gwarancję trzeba dodatkowo zapłacić.

Według danych Ergo Hestii, około 70 proc. kierowców przez ponad osiem lat jeździ bez żadnej szkody i ma dzięki temu maksymalne zniżki na polisy komunikacyjne. To spora grupa i najbardziej atrakcyjna dla towarzystw grupa, o utrzymanie i zdobycie której towarzystwa coraz bardziej rywalizują.

 

Od kilku dni Link4 promuje opcję Gwarancja zniżki, która ma dawać pewność, że jeśli mamy w OC lub AC 30-60 proc. zniżek (uzyskiwane po trzech-sześciu latach jazdy bez szkody), to mimo jednej szkody w roku ich nie stracimy. Niestety, w reklamach nie ma jednej istotnej informacji, że za taką opcję trzeba dodatkowo zapłacić. Przy pakiecie AC/OC może to być około 85 zł rocznie, a przy samym OC minimum 30 zł. Szczegółową wycenę dostają klienci indywidualnie i zależy ona w szczególności od wartości ubezpieczanego auta (w przypadku AC/OC) i wysokości aktualnej zniżki (im niższa zniżka, tym składka wyższa).

- Taka oferta jest skierowana do klientów odnawiających polisy od października ubiegłego roku, a dla nowych od maja tego roku - mówi Sława Cwalińska-Weychert, członek zarządu Link4.

Z kolei w PTU można wykupić w polisie AC opcję tzw. szkody drobnej. Jeśli koszty naprawy nie przekroczą 1,5 tys. zł, nie stracimy zniżek.

Inne towarzystwa idą w podobnym kierunku, bo też chcą zachęcić klientów powodujących mało szkód do pozostania w towarzystwie.

- Od 1 marca 2007 r. została wprowadzona promocja polegająca na tym, że przy zawarciu umowy ubezpieczenia komunikacyjnego klient uprawniony jest do otrzymania specjalnego certyfikatu do polisy, który gwarantuje, w razie pierwszej szkody, zachowanie zniżki w dotychczasowej wysokości - mówi Ireneusz Pacan z Compensy.

Dodaje, że ta promocja będzie obowiązywała do odwołania i dotyczy wszystkich klientów, którzy mają choć 10 proc. zniżki z tytułu braku szkód.

W innych towarzystwach trzeba jeździć bez szkód przynajmniej dziesięć lat, żeby móc spokojnie zgłaszać szkody bez obaw o utratę zniżek. Na przykład w Ergo Hestii, która zmieniła taryfy od 10 sierpnia, klienci jeżdżący bez wypadku dziesięć lat i dłużej, trafiają do tzw. strefy ochrony klienta i po szkodzie nie będą tracić 60 proc. zniżki. Uzyskuje się ją w ósmym roku jazdy bez szkody. Przy czym jeśli szkoda zdarzy się właśnie w tym czasie, zniżka zmniejsza się do 50 proc. Szkoda w dziewiątym roku oznacza, że zamiast 60 proc. będziemy mieli 55 proc. zniżki.

Podobny system działa też w spółkach grupy Uniqa, czyli Filarze i Uniqa.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »