| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Inwestor uzyska więcej informacji w internecie

Inwestor uzyska więcej informacji w internecie

Od 2008 roku spółki giełdowe będą musiały publikować szczegółowe informacje o działalności, m.in. dotyczące sprawozdawczości, na swoich stronach internetowych.

Rada Nadzorcza Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie przyjęła nowe zasady ładu korporacyjnego. Chodzi o Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW. Zaczną one obwiązywać od 1 stycznia 2008 r.

 

Dokument zawiera zbiór zasad ładu korporacyjnego i norm kształtowania relacji spółek giełdowych z otoczeniem rynkowym. Nakazuje m.in., aby w ramach rady nadzorczej funkcjonował komitet audytu. W jego skład powinien wchodzić co najmniej jeden członek niezależny od spółki i podmiotów pozostających, który posiada kompetencje w dziedzinie rachunkowości i finansów. W spółkach, w których rada nadzorcza składa się z minimalnej wymaganej przez prawo liczby członków, zadania komitetu mogą być wykonywane przez radę nadzorczą.

Zakres zadań i funkcjonowania komitetu działających w radzie nadzorczej podany jest w załączniku nr 1 do zaleceń Komisji Europejskiej z 15 lutego 2005 r.


Według tych wytycznych komisja powinna służyć pomocą radzie nadzorczej m.in. w zakresie: kontrolowania rzetelności informacji finansowych przedstawianych przez spółkę, w szczególności poprzez przegląd prawidłowości stosowania metod rachunkowości. Musi również monitorować obiektywizm i niezależność biegłego rewidenta badającego sprawozdania spółki.

Nowy kodeks duży nacisk kładzie na informowanie inwestorów o spółce. W dokumencie pojawił się szczegółowy wykaz informacji, które spółka będzie musiała umieszczać na swojej stronie internetowej. Najpóźniej od 1 stycznia 2009 r. wszystkie te informacje będą musiały być zamieszczane na stronie internetowej spółki również w języku angielskim.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

 

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK