| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wzrośnie zryczałtowany podatek od gier

Wzrośnie zryczałtowany podatek od gier

44-proc. wzrost stawki zryczałtowanego podatku od gier na automatach o niskich wygranych zakłada projekt, który rozpatrzyła Komisja Finansów Publicznych.


ZMIANA PRAWA


Rządowy projekt nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych dotyczy podwyższenia zryczałtowanej stawki podatku od gier na automatach o niskich wygranych ze 125 euro do 180 euro miesięcznie od jednego automatu. Komisja Finansów Publicznych zaopiniowała wczoraj projekt pozytywnie.


Zdaniem resortu finansów, podwyżka ma pozwolić na zmniejszenie dysproporcji w opodatkowaniu automatów do gier o niskich wygranych oraz klasycznych automatów ustawianych w salonach gier (stawka podatku wynosi 45 proc.). Ministerstwo spodziewa się, że zmiana przyniesie znaczący wzrost wpływów do budżetu z podatku od gier. Resort oszacował, że przy założeniu miesięcznej eksploatacji 22 tys. automatów o niskich wygranych, wzrost dochodów budżetowych wyniesie około 56 mln zł rocznie. Liczba automatów na poziomie 33 tys. ma przynieść fiskusowi około 84 mln zł rocznie. Poglądu tego nie podzielają przedstawiciele branży automatów do gier o niskich wygranych. Ich zdaniem, planowany wzrost podatku przyniesie spadek wpływów do budżetu, ponieważ z rynku zniknie wiele automatów, które przestaną być rentowne.


Według raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową będzie to dotyczyło około 8 proc. działających urządzeń. Instytut wyliczył, że wpływy budżetu z tytułu pozostałych podatków płaconych przez branżę w okresie półtora roku po wprowadzeniu podwyżki zmniejszą się o około 40 mln zł.


MAGDALENA MAJKOWSKA

magdalena.majkowska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK