| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Informacje na stronach www również po angielsku

Informacje na stronach www również po angielsku

Od 2009 roku informacje na temat spółki i jej działalności będą musiały być publikowane na stronie internetowej nie tylko w języku polskim, ale również angielskim.


Giełda Papierów Wartościowych przygotowuje nowy dokument - Dobre praktyki spółek notowanych na GWP. Jest to zbiór zasad ładu korporacyjnego i norm dotyczących relacji spółek giełdowych z otoczeniem rynkowym, np. inwestorami.


- Jest to inne spojrzenie na sposób postępowania, który został już wypracowany przez spółki giełdowe - wyjaśnia Beata Stelmach prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.


Nowością jest szczegółowy wykaz informacji, które spółka będzie musiała umieszczać na swojej stronie internetowej, np. powiązania członków rady nadzorczej z akcjonariuszem dysponującym akcjami reprezentującymi nie mniej niż 5 proc. ogólnej liczby głosów czy też raporty dotyczące stosowania zasad ładu korporacyjnego.


Obowiązkowi publikacji będą podlegać również pytania akcjonariuszy dotyczące spraw objętych porządkiem obrad, zadawane przed i w trakcie walnego zgromadzenia. Publikowane będą również odpowiedzi.


- Nowy kodeks kładzie duży nacisk na informowanie inwestorów o spółce - twierdzi Beata Stelmach. Dodaje, że strona internetowa jest podstawowym medium służącym do komunikacji z akcjonariuszami.


Wszystkie wymagane informacje będą musiały być najpóźniej od 1 stycznia 2009 r. publikowane nie tylko w języku polskim, ale również w języku angielskim. Wynika to z faktu, że polska giełda przestała być rynkiem lokalnym. Coraz więcej emitentów kieruje swoją ofertę do inwestorów zagranicznych.


AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Polecamy artykuły

Autor:

Źródło:

GP
CIT 2018. Komentarz299.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Radosław Hancewicz

prawnik, urzędnik, trener administracji publicznej

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK