| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dodatkowe wsparcie dla małych firm

Dodatkowe wsparcie dla małych firm

Województwa rozdzielają ostatnie pieniądze z funduszy unijnych dla samorządów i małych firm. Wsparcie dostanie prawie 300 projektów.


Nabór projektów w ramach programu rozwoju regionalnego zakończył się pod koniec 2006 roku. Okazało się, że rozdysponowano prawie wszystkie środki przeznaczone na jego realizację. Teraz samorządy dostały od resortu rozwoju zgodę na podpisanie nowych umów z beneficjentami. Dodatkowe środki pochodzą z oszczędności w realizacji inwestycji.


Dotacje dostanie niemal 300 projektów, które czekały na listach rezerwowych (przeszły pozytywnie przez konkurs). Będą to inwestycje samorządowe oraz wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw. Projekty zostały wybrane tak, by jak najlepiej wypełnić wskaźniki wykorzystania funduszy, z których będzie nas rozliczała Bruksela.


Według Marty Milewskiej, rzecznika Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, dzięki tym pieniądzom zostanie sfinansowanych 16 inwestycji w rewitalizację obiektów miejskich i powstanie ponad 750 nowych firm.


Ministerstwo stara się o uzyskanie zgody na tzw. nadkontraktację programu regionalnego (możliwość podpisywania umów o łącznej wartości większej niż pula przyznanych środków unijnych). Same województwa także mogą dokonać 3-proc. nadkontraktacji, ale ponoszą za nią odpowiedzialność finansową.


Mariusz Gawrychowski

mariusz.gawrychowski@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK