| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Banki mogą liczyć na większą pomoc

Banki mogą liczyć na większą pomoc

Banki spółdzielcze mogą uzyskać pomoc de minimis w ramach ulgi podatkowej. Jej wartość nie może przekroczyć 200 tys. euro. Dotychczas limit ten wynosił 100 tys. euro.

ZMIANA PRAWA


Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia zmieniający rozporządzenie w sprawie udzielania pomocy de minimis bankom spółdzielczym. Zgodnie z jego brzmieniem bank spółdzielczy może uzyskać pomoc de minimis w ramach ulgi podatkowej. Jej wartość brutto łącznie z wartością innej pomocy de minimis, otrzymanej przez bank w różnych formach i z różnych źródeł nie może jednak w okresie bieżącego roku kalendarzowego oraz dwóch poprzedzających ten rok lat kalendarzowych przekroczyć kwoty stanowiącej równowartość 200 tys. euro. Do tej pory kwota omawianej pomocy nie mogła przekraczać równowartości 100 tys. euro.


Po otrzymaniu pomocy de minimis bank spółdzielczy będzie zobowiązany do przedstawienia właściwemu organowi podatkowemu zaświadczenia o otrzymanej pomocy. Potrzebna będzie również informacja o pomocy niepotwierdzonej zaświadczeniami otrzymana przez bank w dowolnie ustalonym okresie bieżącego roku kalendarzowego oraz dwóch poprzedzających ten rok latach kalendarzowych, poprzedzających dzień uzyskania planowanej pomocy de minimis w ramach ulgi podatkowej.


Dodatkowo do urzędu będzie trzeba dostarczyć dokumenty określające kwotę pomniejszenia podatku dochodowego od osób prawnych oraz oświadczenia o niespełnieniu kryteriów znajdowania się w trudnej sytuacji ekonomicznej.


Rozporządzenie ma wejść w życie z dniem ogłoszenia.


Do 31 grudnia 2007 r. banki spółdzielcze będą mogły korzystać z pomocy de minimis w ramach ulgi podatkowej.


Ewa Matyszewska

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK