| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Powstaje nowa sieć usług dla przedsiębiorców KIGNET

Powstaje nowa sieć usług dla przedsiębiorców KIGNET

Sieć usług dla firm KIGNET ma ułatwić przedsiębiorcom dostęp do informacji i usług z każdego miejsca w Polsce. KIGNET to przykład projektu sfinansowanego z funduszy unijnych.


Jak przekonywał w środę na konferencji prasowej poświęconej KIGNET, sekretarz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) Marek Kłoczko, w sieci usług KIGNET przedsiębiorca znajdzie informacje, jak skutecznie pozyskać unijne dotacje, partnerów zagranicznych, czy znaleźć szkolenia dla swoich pracowników.


KIGNET to sieć tworzona przez organizacje z otoczenia biznesu w dwóch wymiarach - regionalnym i branżowym. Skupia 88 partnerów, w tym KIG, izby gospodarcze w regionach i izby branżowe m.in. elektroniki i telekomunikacji, energetyki i ochrony środowiska, handlu i przemysłu.


Docelowo KIGNET ma skupiać ok. 120 instytucji i organizacji z otoczenia biznesu - wyjaśnił Kłoczko. Firmy mogą korzystać z ich usług zarówno w sposób bezpośredni, jak i za pomocą Internetu.


Inne informacje, jakie przedsiębiorca może uzyskać za pomocą KIGNET, to dane o aktualnych ofertach funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w podziale na województwa. Firmy mogą za pomocą tej sieci uzyskać także pomoc przy legalizacji umów handlowych i dokumentów, np. świadectw pochodzenia towarów.


Projekt przewiduje budowę sieci usług dla firm za okres od początku 2005 r. do września 2007 r. Jego wartość to 42,79 mln zł, z czego 31,5 mln to dofinansowanie unijne, a reszta - fundusze organizacji zaangażowanych w realizację projektu.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »