| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Powstaje nowa sieć usług dla przedsiębiorców KIGNET

Powstaje nowa sieć usług dla przedsiębiorców KIGNET

Sieć usług dla firm KIGNET ma ułatwić przedsiębiorcom dostęp do informacji i usług z każdego miejsca w Polsce. KIGNET to przykład projektu sfinansowanego z funduszy unijnych.


Jak przekonywał w środę na konferencji prasowej poświęconej KIGNET, sekretarz Krajowej Izby Gospodarczej (KIG) Marek Kłoczko, w sieci usług KIGNET przedsiębiorca znajdzie informacje, jak skutecznie pozyskać unijne dotacje, partnerów zagranicznych, czy znaleźć szkolenia dla swoich pracowników.


KIGNET to sieć tworzona przez organizacje z otoczenia biznesu w dwóch wymiarach - regionalnym i branżowym. Skupia 88 partnerów, w tym KIG, izby gospodarcze w regionach i izby branżowe m.in. elektroniki i telekomunikacji, energetyki i ochrony środowiska, handlu i przemysłu.


Docelowo KIGNET ma skupiać ok. 120 instytucji i organizacji z otoczenia biznesu - wyjaśnił Kłoczko. Firmy mogą korzystać z ich usług zarówno w sposób bezpośredni, jak i za pomocą Internetu.


Inne informacje, jakie przedsiębiorca może uzyskać za pomocą KIGNET, to dane o aktualnych ofertach funduszy pożyczkowych i poręczeniowych w podziale na województwa. Firmy mogą za pomocą tej sieci uzyskać także pomoc przy legalizacji umów handlowych i dokumentów, np. świadectw pochodzenia towarów.


Projekt przewiduje budowę sieci usług dla firm za okres od początku 2005 r. do września 2007 r. Jego wartość to 42,79 mln zł, z czego 31,5 mln to dofinansowanie unijne, a reszta - fundusze organizacji zaangażowanych w realizację projektu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Bierła

Ekspert Aferry.pl, specjalista ds. marketingu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »