| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Sejm uchwalił. Działalność gospodarcza w 2007 roku

Sejm uchwalił. Działalność gospodarcza w 2007 roku

Jeszcze przez dwadzieścia trzy miesiące przedsiębiorcy będą rejestrować w gminach działalność gospodarczą - stanowi uchwalona wczoraj ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.Zmiana prawa


Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, którą wczoraj uchwalił Sejm, przedłużają do 1 października 2008 r. czas obowiązywania ustawy z 19 listopada l999 r. Prawo działalności gospodarczej. Przyjęcie takich rozwiązań stało się konieczne, ponieważ Ministerstwo Gospodarki nie zdążyło przygotować nowych przepisów o swobodzie działalności, które miały zastąpić dotychczas obowiązujące.
– Skoro przygotowywany projekt ustawy nowelizującej ustawę o swobodzie działalności gospodarczej został uznany przez rząd jako jeszcze niegotowy do skierowania go do Sejmu – mówi Maks Kraczkowski (PiS), poseł sprawozdawca, przewodniczący Komisji Gospodarki, to uchwalenie przez Sejm niezbędnych przepisów przejściowych da rządowi dodatkowy czas na przygotowanie gruntownych zmian w ustawie.
Przedłużenie okresu obowiązywania obowiązujących przepisów oznacza, że nie zostaną wdrożone oczekujące na wejście w życie przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, które przewidywały utworzenie Centralnej Ewidencji Informacji Gospodarczej i jej oddziałów w gminach. Natomiast od 1 stycznia 2007 r. zaczną obowiązywać przepisy nakazujące przedsiębiorcom posługiwanie się numerem NIP w obrocie prawnym i gospodarczym oraz umieszczanie go w oświadczeniach pisemnych kierowanych do określonych osób i organów.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

 
Podstawa prawna
• Ustawa z 2 lipca 2004 r. Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. nr 173, poz. 1808 ze zm.).


Małgorzata Piasecka-Sobkiewicz

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Forum Doradców Podatkowych

Praktyczne publikacje dla przedsiębiorców, księgowych, doradców podatkowych i kandydatów na doradców podatkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK