| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Sejm uchwalił. Działalność gospodarcza w 2007 roku

Sejm uchwalił. Działalność gospodarcza w 2007 roku

Jeszcze przez dwadzieścia trzy miesiące przedsiębiorcy będą rejestrować w gminach działalność gospodarczą - stanowi uchwalona wczoraj ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.Zmiana prawa


Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, którą wczoraj uchwalił Sejm, przedłużają do 1 października 2008 r. czas obowiązywania ustawy z 19 listopada l999 r. Prawo działalności gospodarczej. Przyjęcie takich rozwiązań stało się konieczne, ponieważ Ministerstwo Gospodarki nie zdążyło przygotować nowych przepisów o swobodzie działalności, które miały zastąpić dotychczas obowiązujące.
– Skoro przygotowywany projekt ustawy nowelizującej ustawę o swobodzie działalności gospodarczej został uznany przez rząd jako jeszcze niegotowy do skierowania go do Sejmu – mówi Maks Kraczkowski (PiS), poseł sprawozdawca, przewodniczący Komisji Gospodarki, to uchwalenie przez Sejm niezbędnych przepisów przejściowych da rządowi dodatkowy czas na przygotowanie gruntownych zmian w ustawie.
Przedłużenie okresu obowiązywania obowiązujących przepisów oznacza, że nie zostaną wdrożone oczekujące na wejście w życie przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, które przewidywały utworzenie Centralnej Ewidencji Informacji Gospodarczej i jej oddziałów w gminach. Natomiast od 1 stycznia 2007 r. zaczną obowiązywać przepisy nakazujące przedsiębiorcom posługiwanie się numerem NIP w obrocie prawnym i gospodarczym oraz umieszczanie go w oświadczeniach pisemnych kierowanych do określonych osób i organów.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

 
Podstawa prawna
• Ustawa z 2 lipca 2004 r. Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie działalności gospodarczej (Dz.U. nr 173, poz. 1808 ze zm.).


Małgorzata Piasecka-Sobkiewicz

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FPA Group

Outsourcing księgowości, kadr i płac oraz usługi prawne i konsultingowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK