| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

To nie koniec aut z kratką

Aktualizacja: 26.10.2010

Wystarczy do 31 grudnia podpisać umowę leasingową i uiścić opłatę wstępną, a wtedy, mimo, iż samochód fizycznie zostanie odebrany w przyszłym roku, będzie możliwe odpisanie od niego pełnego 100 proc. VAT - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". »

Biznes idzie do szkoły

Aktualizacja: 26.10.2010

Firmy szukają lojalnych i kompetentnych pracowników już w szkołach zawodowych, średnich i na wyższych uczelniach - informuje "Puls Biznesu". »

PARP: małe i średnie firmy mają się dobrze

Aktualizacja: 20.10.2010

Kondycja małych i średnich przedsiębiorstw jest w Polsce dobra, mimo gorszej koniunktury na rynkach światowych - wynika z opublikowanego raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oceniającego tę część gospodarki w latach 2008-2009. »

Firmy, których obroty spadły o 15 proc. skorzystają z pomocy

Aktualizacja: 21.10.2010

Firmy, których obroty spadły o 15 proc. w wyniku kryzysu lub powodzi, będą mogły skorzystać z pakietów pomocowych - zakłada przyjęta przez Senat poprawka do noweli ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. »

Przepisy dotyczące odsetek za zwłokę nie naruszają praw podatników

Aktualizacja: 21.10.2010

Przepisy w zakresie naliczania odsetek od zaległości podatkowych w przypadku kontroli są jednakowe dla wszystkich podatników. Nie ma znaczenia czy postępowanie kontrolne prowadzone jest przez organy podatkowe, czy też organy kontroli skarbowej. »

Sejm jednogłośnie zmienił ustawę o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 22.10.2010

Sejm jednogłośnie opowiedział się za przedłożonymi przez rząd zmianami w ustawie o towarach paczkowanych. Nowelizacja poprawia błąd Senatu, który w pracach nad ustawą w 2009 r. wykreślił przecinek, co zmieniło sens przepisów dotyczących kontroli przedsiębiorstw paczkujących produkty. »

Dobra organizacja pracy w polskich firmach

Aktualizacja: 19.10.2010

Przeszło 80 proc. pracujących Polaków twierdzi, że w ich firmach praca jest dobrze zorganizowana, ponad 90 proc. oświadcza, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. »

Senat za nowelą ustaw o PIT, CIT i podatku ryczałtowym

Aktualizacja: 21.10.2010

Senat poparł nowelę ustaw o PIT, CIT i podatku ryczałtowym, zawierającą techniczne zmiany związane z wejściem w życie nowych przepisów nt. Polskiej Klasyfikacji Wyrobów i Usług. Do regulacji tych odnoszą się niektóre zapisy ustaw podatkowych. »

Zmiany w VAT mniej uciążliwe dla firm

Aktualizacja: 20.10.2010

Po zmianie stawki VAT firmy telekomunikacyjne nie będą musiały informować indywidualnie swoich klientów o zmianie cennika - przewiduje jedna z poprawek komisji finansów do projektu ustawy okołobudżetowej. Takich zmian oczekiwali przedsiębiorcy. »

Senat przyjął ustawę o wolnym w Trzech Króli

Aktualizacja: 21.10.2010

Senat przyjął nowelizację kodeksu pracy, która wprowadza dzień wolny od pracy 6 stycznia - w święto Trzech Króli. »

Komisja za poprawkami do ustawy o zatrudnieniu niepełnosprawnych

Aktualizacja: 21.10.2010

Chorzy na epilepsję będą uznawani za niepełnosprawnych w stopniu znacznym - zakłada poprawka do projektu nowelizacji ustawy o zatrudnianiu i rehabilitacji niepełnosprawnych, którą poparła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. »

Punkt kontaktowy dla usługobiorców i usługodawców usług świadczonych drogą elektroniczną

Aktualizacja: 18.10.2010

Od 21 października 2010 r. będą obowiązywać przepisy określające szczegółowy zakres zadań punktów kontaktowych dla administracji oraz punktów kontaktowych dla usługodawców i usługobiorców. »

Senacka komisja ma wątpliwości, co do wolnego w Trzech Króli

Aktualizacja: 19.10.2010

Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, która zajmowała się zmianami w przepisach wprowadzających dzień wolny od pracy w święto Trzech Króli, nie zajęła stanowiska w tej sprawie. »

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku akcyzowym

Aktualizacja: 20.10.2010

Wyższe o 4 proc. stawki podatku akcyzowego na papierosy od 2011 r. przewiduje przyjęty przez rząd projekt noweli ustawy o podatku akcyzowym. Podobny wzrost akcyzy ma dotyczyć cygar, cygaretek i tytoniu do palenia. »

Wniosek o wpis do edg wysłany pocztą bez konieczności notarialnego poświadczenia?

Aktualizacja: 18.10.2010

Wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej przesłany drogą pocztową nie powinien być poświadczany notarialnie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Grupa Deweloperska GEO

Grupa Deweloperska GEO to holding kilkunastu spółek, prowadzących aktywną działalność na terenie trzech polskich aglomeracji: Krakowa, Wrocławia i Katowic.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »