| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Więcej informacji w dowodzie rejestracyjnym

Więcej informacji w dowodzie rejestracyjnym

W dowodzie rejestracyjnym samochodu muszą się znaleźć informacje nie tylko o współwłaścicielu samochodu, ale także o ewentualnej wymianie silnika w jego aucie.

 
Nowe prawo

Od dziś obowiązuje rozporządzenie ministra transportu z dnia 6 października 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (Dz.U. nr 189, poz. 1398). Nowe przepisy wprowadzają kilka zamian do instrukcji w sprawie rejestracji pojazdów, którą posługują się wydziały komunikacji.

W przypadku zawiadomienia o zmianie współwłasności pojazdu, wydział komunikacji w rubryce Adnotacje urzędowe – zamieszcza nowe informacje o: współwłaścicielu/współwłasności albo skreśla dotychczasowe dane o współwłasności. Z kolei w przypadku zawiadomienia o wymianie silnika w pojeździe zarejestrowanym, dla którego właściciel posiada dowód rejestracyjny z wpisanym numerem silnika, pracownik wydziału komunikacji powinien w dowodzie rejestracyjnym oraz odpowiednio w karcie pojazdu (jeżeli była wydana) zamieścić adnotację „Wymieniono silnik, data”. Przy informacji o wymianie silnika powinna być podana data zawiadomienia organu o wymianie silnika, oraz powinna być przystawiona pieczątka organu rejestrującego.

Marek Kobylański

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Lubasz i Wspólnicy

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »