| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nadal brak ważnych ustaw

Nadal brak ważnych ustaw

Krajowa Izba Gospodarcza ocenia działalność ustawodawczą Sejmu nieco lepiej niż w II kwartale tego roku. Przedsiębiorcy nie doczekali się jednak ustaw, których najbardziej oczekiwali od początku kadencji Sejmu.Wczoraj Krajowa Izba Gospodarcza przedstawiła swój barometr przyjazności legislacyjnej Sejmu dla gospodarki i przedsiębiorczości, w III kwartale 2006 roku. Ocenie poddała wszystkie uchwalone przez Sejm w tym czasie ustawy.

Do najważniejszych ustaw, które spotkały się z pozytywną oceną ekspertów KIG, zalicza się ustawę o zmianie ustawy o Narodowym Planie Rozwoju, zmianę ordynacji podatkowej, ustawę o spółdzielni europejskiej, o podatku tonażowym, o biopaliwach oraz ustawę o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw. Jako niekorzystne rozwiązania uznali natomiast ustawę o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawę wydłużającą terminy wprowadzenia gospodarki elektronicznej do administracji.

– Najważniejsze jednak dla polskiej gospodarki jest: uchwalenie nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, przeprowadzenie reformy finansów publicznych i systemu ubezpieczeń społecznych oraz uproszczenie systemu podatkowego – mówił Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.


Katarzyna Rychter

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK