| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Opublikowano stawki na 2007 rok

Opublikowano stawki na 2007 rok

Minister finansów ogłosił stawki podatku od środków transportowych obowiązujące w 2007 roku. Ich wysokość nie uległa zmianie. Podatnicy zapłacą więc tyle samo, co w tym roku.zmiana prawaMinister finansów co roku, najpóźniej do 31 października ma obowiązek ogłosić w Monitorze Polskim obowiązujące w następnym roku podatkowym stawki podatku dla określonych środków transportowych. Minister zrealizował ten obowiązek w trzech załącznikach do obwieszczenia w sprawie stawek podatku od środków transportowych obowiązujących w 2007 roku. Stawki te zostały określone na tym samym poziomie, który obowiązuje podatników w tym roku.

Przypomnijmy, że chodzi tutaj o stawki podatku dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton (załącznik nr 1). Dotyczy to również ciągników siodłowych i balastowych przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12 ton (załącznik nr 2) oraz przyczep i naczep, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego (załącznik nr 3).

Przykładowo, stawki minimalne podatku dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton, w zależności od liczby osi, wahają się od 127,55 zł w samochodach posiadających dwie osie do 1124,01 zł (w zależności od dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu). Z kolei stawka podatku za pojazd zaopatrzony w cztery osie i więcej wynosi, w zależności od jego masy, od 591,04 zł do 1484,84 zł (MP nr 72, poz. 721).


Edyta Wereszczyńska

reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Latkowski

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »