| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Brakuje fachowego pośrednictwa

Brakuje fachowego pośrednictwa

Połowa polskich pracodawców nigdy nie zatrudniała osoby niepełnosprawnej. Ich zdaniem na rynku pracy brakuje ofert od takich pracowników.Ponad 40 proc. przedsiębiorców uważa, że zatrudnienie osób niepełnosprawnych zwiększa koszty pracy, a kolejne 34 proc. jest zdania, że wiąże się ono z dodatkowymi obciążeniami dla osób nadzorujących ich pracę – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Jednocześnie aż 86 proc. pracodawców deklaruje, że nie przyjmuje do pracy niepełnosprawnych przede wszystkim z powodu braku ofert od takich osób. Tylko 12 proc. przedsiębiorców przyznało, że niepełnosprawni ubiegali się o zatrudnienie w ich firmie, ale go nie otrzymali.

– Wyniki badań wyraźnie pokazują, że sami pracodawcy nie poszukują niepełnosprawnych pracowników. Aż 73 proc. badanych zatrudniło takie osoby, ponieważ same zgłosiły się do pracy – tłumaczy Piotr Pawłowski, prezes SPI.

Jego zdaniem niepełnosprawni, podobnie jak kandydaci pełnosprawni, powinni wychodzić z inicjatywą i sami składać oferty do potencjalnych szefów.

 Łukasz Guza

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o.

Profesjonalny Wywiad Gospodarczy „Skarbiec” Sp. z o.o. – spółka zależna Kancelarii Prawnej Skarbiec R. Nogacki Sp.K. specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu szeroko rozumianego wywiadu i kontrwywiadu biznesowego skierowanych głównie do średnich i dużych firm.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK