| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pomoc może przekroczyć 15 mln euro

Pomoc może przekroczyć 15 mln euro

Publiczna pomoc przekazywana pracodawcom zatrudniającym niepełnosprawnych nie będzie ograniczona górnym pułapem w wysokości 15 mln euro.Rada Ministrów przygotowała projekt rozporządzenia w sprawie udzielania pomocy przedsiębiorcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne. Zawarte w nim rozwiązania są tożsame z przepisami obowiązującego rozporządzenia RM z dnia 18 maja 2004 r. (Dz.U. nr 114, poz. 1194 z późn. zm.). Jedynym nowym przepisem jest ust. 3 par. 5 wprowadzający możliwość udzielania pomocy publicznej w przypadku, gdy beneficjent przekroczy, określony przepisami rozporządzenia, pułap wsparcia w wysokości 15 mln euro.

Warunkiem dalszego korzystania z omawianej pomocy będzie dokonanie notyfikacji do Komisji Europejskiej oraz jej zgoda na wypłacenie środków powyżej 15 mln euro. Wówczas przedsiębiorca nadal będzie mógł korzystać z pomocy publicznej na zasadach określonych w rozporządzeniu.

Do dokonania omawianych zmian w krajowych ustawodawstwach członków Unii Europejskiej zobowiązuje rozporządzenie Rady Wspólnoty nr 659/1999 z dnia 22 marca 1999 r. ustanawiającego szczegółowe zasady stosowania art. 93 Traktatu WE (Dz.Urz. WE L 83 z 27 marca 1999 r.).

Łukasz Guza
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »