| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > PKPP Lewiatan: obniżyć składkę na Fundusz Pracy

PKPP Lewiatan: obniżyć składkę na Fundusz Pracy

PKPP Lewiatan, dążąc do zmiejszenia pozapłacowych kosztów pracy, zwróciła się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o obniżenie składki płaconej przez pracodawców na Fundusz Pracy. Za realizacją tego postulatu przemawia dobra sytuacja finansowa Funduszu.Z raportu przedstawionego przez resort wynika, że poprawia się sytuacji Funduszu Pracy. Zobowiązania Funduszu za rok 2006 nie grożą mu utraty płynności finansowej. Pozytywny trend obserwowany jest także przy spłacie zadłużenia funduszu. W okresie maj – czerwiec 2006 r. Fundusz spłacił 1 mld zł zadłużenia zaciągniętego w ubiegłych latach. Do końca 2006 r. zamierza spłacić kolejnych 300 mln zł. Stan zadłużenia na koniec 2006 r. wyniesie 2 mld zł, co stanowi dwukrotność spłaty wykonanej w maju i czerwcu 2006 r.

Wyższe od zaplanowanych dochody Funduszu Pracy w powiązaniu z niższymi wydatkami, a także znaczącą spłatą zobowiązań przemawiają za tym aby obniżyć składkę, która dziś jest obciążeniem, negatywnie wpływającym na rynek pracy, konkurencyjność polskich przedsiębiorstw, a także polskiej gospodarki.

Redukcja składki przy tak dobrej sytuacji Funduszu nie powinna wywołać negatywnych skutków, zmniejszy natomiast koszty funkcjonowania przedsiębiorstw, co w efekcie może przełożyć się na się na wzrost inwestycji skutkujący wzrostem zatrudnienia.


Lewiatan zwrócił się też do pozostałych partnerów społecznych członków Komisji Trójstronnej do Spraw Społeczno – Gospodarczych o poparcie tej inicjatywy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Golińska

aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK