| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym

Najnowsze zmiany w prawie telekomunikacyjnym to nie tylko ukłon w stronę Konsumentów, ale także uregulowanie nowego trybu powoływania prezesa UKE czy wprowadzenie kontrowersyjnych metod zwalczania spamów.Ministerstwo Transportu przekazało do uzgodnień międzyresortowych projekt nowelizacji prawa telekomunikacyjnego. Przewiduje on włączenie w zakres usług telekomunikacyjnych pocztę elektroniczną, co pozwoli objąć użytkowników e-maila taką samą ochroną, jak abonentów telekomunikacyjnych. Abonenci będą musieli być informowani na piśmie o treści zmian w cennikach i regulaminach. Nowelizacja zobowiązuje operatorów do udostępnienia klientom monitoringu ponoszonych przez nich kosztów i powiadamiania kon-sumentów o przekroczeniu ustalonej kwoty. Planuje się, aby operatorzy wypłacali klientom odszkodowanie już po 4 godzinach przerwy w świadczeniu usług, a nie jak dotychczas po 36.

Nowe uprawnienia będzie miał również prezes Urzędu Regulacji Elektronicznej. Będzie on mógł zgłosić sprzeciw nie tylko do cennika czy regulaminu, ale również do wzoru umowy. Prezesa UKE premier będzie powoływał samodzielnie, a nie spośród kandydatów wskazywanych przez KRRiT.

Organizacje pożytku publicznego i służby ratownicze zapłacą mniej za prawo do dysponowania częstotliwością (20 proc., a nie 50 proc. rocznej opłaty).

Wprowadzono również przepisy mające chronić użytkowników przed spamami – prezes UKE będzie miał możliwość przeprowadzania kontroli w prywatnych mieszkaniach, a kara za przesyłanie spamów ma wynieść nawet 100 000 zł.

 Ewa Usowicz

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Zarzycki

Doradca podatkowy, prawnik. Wspólnik w Kancelarii Doradztwa Podatkowego LTC AQUILA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi. Wieloletni praktyk z zakresu prawa podatkowego. Doradzał przy licznych transakcjach gospodarczych, przeprowadzał i nadzorował badania due diligence prawne i podatkowe, przeprowadzał procesy optymalizacyjne i restrukturyzacyjne. Zarządzał projektami w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych oraz przygotowywania analiz porównawczych, polityk cen transferowych i dokumentacji grupowych (master file). Specjalizuje się w prawie podatkowym podatku dochodowego od osób prawnych ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących cen transferowych, podatku u źródła, optymalizacji podatkowej, fuzji i przejęć oraz w zakresie podatku od towarów i usług. Doświadczony wykładowca, prelegent na studiach podyplomowych oraz na ponad 500 szkoleniach (ponad 3000 godzin szkoleniowych) prawnych i podatkowych m.in. z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, cen transferowych, podatku VAT, procedury podatkowej, podatku u źródła oraz fuzji i przejęć.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK