| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Więcej ofert pracy

Więcej ofert pracy

O prawie 75 tys. osób spadła liczba bezrobotnych w kwietniu br. w porównaniu z marcem br. Dzięki temu stopa bezrobocia spadła do 18,4 proc., podczas gdy w marcu była o 0,3 proc. wyższa - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

W stosunku do marca br. odnotowano spadek liczby bezrobotnych. Najbardziej znaczący spadek nastąpił w woj. świętokrzyskim (o 3,2 proc.), podlaskim (o 3,1 proc.) oraz podkarpackim i kujawsko-pomorskim (po 2,9 proc.). Najwyższą stopę bezrobocia odnotowano natomiast w województwach: warmińsko-mazurskim – 28,8 proc., zachodniopomorskim – 26,8 proc. oraz lubuskim – 26,2 proc. Najniższą stopą bezrobocia charakteryzowały się województwa: mazowieckie – 14,1 proc., małopolskie – 14,2 proc. i podlaskie – 15,2 proc.
Na spadek bezrobocia w kwietniu wpłynęło zwiększenie liczby szkoleń, robót publicznych i prac interwencyjnych. W wyniku pomocy urzędów pracy 7,4 tys. osób podjęło szkolenie, przy pracach interwencyjnych zatrudniono 14,1 tys. osób, a 8,5 tys. osób skierowano do robót publicznych. Pojawiło się też więcej niż w marcu ofert pracy, bo blisko 70 tys.
Największe problemy ze znalezieniem pracy ma młodzież w wieku do 24 lat. Stopa bezrobocia młodzieży w I kwartale br. przekroczyła już 46 proc. Ustabilizowała się natomiast sytuacja osób z wyższym wykształceniem. W I kwartale tego roku bezrobocie w tej grupie wynosiło 6,7 proc., kiedy w tym samym okresie 2002 r. było o 0,1 proc. wyższe.
W najbliższym czasie pracę straci około 39,1 tys. pracowników, w tym 13 tys. osób z sektora publicznego. Zwolnienia z przyczyn dotyczących zakładów pracy zadeklarowało 1,2 tys. firm.

Izabela Rakowska
reklama

Źródło:

GP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Regulska-Cieślak

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »