| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Uregulowany rynek eko-paliw

Uregulowany rynek eko-paliw

Sejm przyjął pakiet nowych ustaw: w o biokomponentach i biopaliwach ciekłych w o promocji biopaliw lub innych paliw odnawialnych w o biopaliwach, paliwach odnawialnych i zasadach ich promocji w o organizacji rynku biopaliw.

Nowe przepisy umożliwiają rolnikom wytwarzanie na własny użytek wszystkich rodzajów biopaliw ciekłych stanowiących samoistne paliwa. Jednak nie będą mogli oni wytwarzać mieszanek z udziałem oleju napędowego czy benzyn. Rolnicy ci zobowiązani są do nieprzekraczania limitu, który wynosi 100 litrów na hektar powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu rolnika.

Nowe przepisy określają zasady wykonywania działalności w zakresie wprowadzania do obrotu biokomponentów i biopaliw ciekłych. Takie substancje, które mają trafić do obrotu, muszą spełniać wymagania jakościowe potwierdzone odpowiednim certyfikatem jakości.

Zmianie w stosunku do obowiązujących przepisów uległ organ prowadzący rejestr podmiotów prowadzących działalność w zakresie wytwarzania, magazynowania lub wprowadzania do obrotu biokomponentów. Takim organem ma być prezes Agencji Rynku Rolnego, a nie jak dotychczas minister właściwy do spraw rynków rolnych.

Nowe przepisy zastępują ustawę z dnia 2 października 2003 r. o biokomponentach stosowanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych (Dz.U. nr 199, poz. 1361 ze zm.).

Ustawa trafi do Senatu.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »