REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

To są ludzie, dla których raczej nie ma miejsca w normalnym biznesie

REKLAMA

Większość byłych lub obecnych szefów spółek Skarbu Państwa nie miałaby szans w walce o posadę w firmach działających na zasadach rynkowych.
Z odwołanych w ostatnim czasie prezesów 21 największych spółek Skarbu Państwa jedynie były szef PZU Cezary Stypułkowski nie musi martwić się o pracę.

– Bez problemu znaleźlibyśmy mu nową posadę – mówią zgodnie przedstawiciele firm headhunterskich. Niektórzy twierdzą, że jest jednym z najlepszych menedżerów w branży. Stoją za nim wyniki PZU (spółka w 2005 roku zarobiła na czysto 3,2 mld zł). Nic dziwnego, że zaraz po odwołaniu go ze stanowiska prezesa PZU dostał pierwszą ofertę pracy. Według informacji GP być może będzie zarządzał całą Grupą Kredyt Banku.

REKLAMA

Poza nim według specjalistów zaledwie kilku byłych prezesów mogłyby zatrudnić prywatne firmy. To Marek Kossowski, były szef PGNiG, Maksymilian Klank, odwołany prezes Kompanii Węglowej, czy Jan Dworak, były prezes TVP. Wszyscy mają, zdaniem łowców głów, kompetencje, ale... są jednak za bardzo kojarzeni z polityką i biznes mógłby ich na razie nie przyjąć.

Dla większości pozostałych, jak i nowych prezesów head hunterom trudno byłoby znaleźć pracę. Na ich liście najbardziej pożądanych menedżerów pojawiają się inne nazwiska.

REKLAMA

– To liderzy, osoby o naturze zwycięzcy, którzy potrafią natchnąć zespół i stworzyć coś nowego – charakteryzują najbardziej pożądanych menedżerów. A za takich uważają na przykład Sławomira Lachowskiego, prezesa BRE Banku, czy Leszka Czarneckiego, twórcy Getin Banku. Choć w przypadku tego pierwszego niektórzy twierdzą, że jest dobry, gdy trzeba coś stworzyć, ale niekoniecznie – gdy restrukturyzować. Bez problemu poradziłby sobie na rynku także Bogusław Kot, prezes Millenium, oraz Andrzej Podsiadło, były już szef PKO BP.

W mediach większe szanse od Dworaka miałby jego zastępca w TVP Piotr Gaweł, który dobrze odbierany jest na rynku. Najlepsze notowania mają jednak Piotr Walter, prezes TVN, oraz Wanda Rapaczyńska, szefowa Agory.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W branży telekomunikacyjnej łowcy głów nie mieliby problemów ze znalezieniem pracy dla Wojciecha Mądalskiego, prezesa Netii. W tej samej grupie jest też Piotr Nesterowicz, prezes Tele2, były prezes PTC Bogusław Kułakowski (obecnie w ITI). Co do Jarosława Bauca zdania są podzielone. Część twierdzi, że choć zna się na gospodarce, to brakuje mu jeszcze dokładnej znajomości rynku telekomunikacyjnego. Nie wygląda też na to, aby miał duszę lidera. – Ale nie należy go przekreślać – dodają łowcy głów. Dla byłego szefa Polkomtela mieliby problemy z pracą, bo – jak mówią – za dużo jest niewyjaśnionych zarzutów pod jego adresem.

Head hunterzy zupełnie nie rozumieją natomiast nominacji na szefa PZU Jaromira Netzla i prezesa PGNiG Bogusława Mazura, który podał się do dymisji.

– Nie podjęlibyśmy się nawet szukania dla nich pracy w biznesie. Mieliby niewielkie szanse. Na starcie wybuchły wokół nich afery, nie bronią się kompetencjami – dodają.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA