| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty stabilny na otwarciu

Złoty stabilny na otwarciu

Kurs złotego na otwarciu sesji w środę był zbliżony do poziomów z zamknięcia we wtorek, a analitycy nie są zgodni co do scenariusza rozwoju sytuacji na rynku w ciągu dnia. Wzrosły rentowności obligacji na całej krzywej.

Około godziny 9.10 za euro płacono 4,0640 zł wobec 4,0650 zł na zamknięciu we wtorek. Dolara wyceniano na 3,22 zł w porównaniu do 3,2330 zł.

"Złoty jest stabilny, nasza waluta umocniła się wobec dolara, co wynika z osłabienia dolara na rynkach światowych" - powiedział Marek Rogalski z TMS.

Jego zdaniem złoty może się umacniać w ciągu dnia.

"Spodziewamy się dziś umocnienia złotego. Negatywne informacje już mamy w cenach. We wtorek mieliśmy bardzo dobre dane o produkcji przemysłowej, a forint, który był w centrum uwagi w ostatnich dniach, zaczął się umacniać. Złoty może dziś zyskać do 4,05 zł za euro i 3,21-3,20 zł za dolara" - powiedział Rogalski.

GUS podał we wtorek, że produkcja przemysłowa w maju 2006 roku wzrosła o 19,1 proc. rok do roku, po wzroście o 5,7 proc. rdr w kwietniu 2006 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 7,3 proc. Szacunek rynku wskazywał na to, że produkcja przemysłowa w ujęciu dwunastomiesięcznym w maju zwiększyła się średnio o 12,3 proc.

Odmiennego zdania co do rozwoju sytuacji jest Jacek Wiśniewski z Raiffeisen Banku.

"Dzisiaj złoty rozpoczyna notowania lekko powyżej wczorajszego zamknięcia, w okolicach 4,0680 i nie widać czynników mogących zapowiadać poprawę nastrojów na rynkach wschodzących. Tym samym złoty pozostaje pod negatywną presją co może w najbliższym czasie przynieść jego dalsze osłabienie do okolic 4,10" - napisał Wiśniewski w porannym raporcie.

Osłabienia złotego spodziewają się także analitycy ING BSK, choć ich zdaniem słabnięcie polskiej waluty zbliża ku końcowej fazie. W środowym raporcie ING BSK podał, że złoty może spaść do 4,10-4,11 zł za euro, po czym jego kurs powinien się ustabilizować.

Notowania złotego będą jednym z najważniejszych czynników dla rynku obligacji. Na samym rynku długu najważniejszym wydarzeniem w środę będzie przetarg obligacji pięcioletnich. Resort finansów zaoferuje inwestorom na papiery pięcioletnie PS0511 za 2 mld zł. Wcześniej resort informował, że oferta będzie mieścić się w przedziale 1,8-2,8 mld zł.

Dochodowość dwuletnich obligacji OK0808 ukształtowała się na poziomie 4,84 proc. wobec 4,79 proc. na zamknięciu we wtorek. W przypadku papierów pięcioletnich PS0511 było to 5,50 proc. w stosunku do 5,41 proc., a dziesięcioletnich DS1015 5,69 proc. względem 5,62 proc.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Aleksandrowicz

Ekspert w dziedzinie ogrodów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK