| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na złotym i rynku długu spokojnie

Na złotym i rynku długu spokojnie

Środa na rynku walutowym rozpoczęła się spokojnie, złoty minimalnie się umocnił. Mimo publikacji wielu danych z Polski podczas środowej sesji, inwestorzy czekają na informacje o inflacji w USA.

Około godziny 9.35 za euro płacono 4,0150 wobec 4,0220 zł we wtorek po południu i 4,0030 zł na otwarciu. Dolara wyceniano na 3,1900 wobec odpowiednio 3,1980 zł i 3,20 zł.

"Na razie na rynku jest spokojnie, inwestorzy powoli rozpoczynają dzień. Złoty jest minimalnie mocniejszy" - powiedział PAP Krzystof Rup, dealer PKO BP.

"Rynek będzie czekał na dane z USA. Polskie dane są nieco w cieniu, bo ostatnie wydarzenia to wynik tego, co się dzieje poza naszym krajem" - dodał.

W środę w USA zostaną opublikowane dane o inflacji w maju.

"Każda dana, która zostanie zinterpretowana jako zagrożenie wzrostu inflacji, spowoduje umocnienie się dolara na rynkach światowych ze względu na oczekiwania podwyżek stóp procentowych w USA. A to oznacza odpływ kapitału z rynków wschodzących" - napisał w porannym komentarzu Jacek Wiśniewski, ekonomista Raiffeisen Banku.

"Złoty pozostanie więc pod presją spadkową, a poziomem wsparcia staje się poziom 4,00 zł do euro" - dodał.

W środę GUS poda także dane o inflacji w maju, a NBP opublikuje informacje o kwietniowym bilansie płatniczym i podaży pieniądza w maju.

Na rynku obligacji ranek także jest spokojny.

"Nie widać dużej chęci do handlowania, rynek czeka na dane z USA, które mogą ustalić nastroje na następnych kilka dni" - powiedział Paweł Kielak, analityk ABN Amro.

Około godziny 9.45 dochodowość dwuletnich obligacji wynosiła 4,64 wobec 4,66 proc. we wtorek po południu i 4,61 proc. rano. W przypadku papierów pięcioletnich było to 5,23 proc. wobec odpowiednio 5,24 i 5,21 proc., natomiast dziesięcioletnich - 5,46 proc. wobec 5,48 proc. i 5,45 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KRAUSE LEGAL Kancelaria prawna

Nasza kancelaria świadczy wszechstronną pomoc prawną skierowaną do właścicieli firm rodzinnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »