| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd o zatrudnianiu niepełnosprawnych

Rząd o zatrudnianiu niepełnosprawnych

Na rozpoczętym w środę w południe posiedzeniu rząd zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Projekt nowelizacji przewiduje m.in. zwrot pracodawcom 60 proc. wynagrodzenia zatrudnionej na rok osoby niepełnosprawnej oraz zastąpienie pożyczki dla osoby niepełnosprawnej na rozpoczęcie działalności gospodarczej bezzwrotną pomocą w wysokości do piętnastu przeciętnych miesięcznych pensji.Dotychczas niepełnosprawni na prowadzenie działalności gospodarczej mogli otrzymać pożyczkę w wysokości trzydziestu przeciętnych wynagrodzeń. Zgodnie z projektem, pracodawca, zatrudniający osobę niepełnosprawną przez co najmniej 3 lata, mógłby otrzymać także zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy (do 15-krotności przeciętnego wynagrodzenia).Ministrowie rozpatrzą także m.in. projekty nowelizacji ustaw: Prawo energetyczne (dokument wykonujący prawo Unii Europejskiej), Kodeks postępowania cywilnego, Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.Rząd będzie też pracował nad kilkunastoma projektami uchwał i rozporządzeń, m.in. w sprawie wykazu prac wzbronionych młodocianym i warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac oraz w sprawie szczegółowych warunków przeznaczania środków pochodzących z opłat za recykling pojazdów wycofanych z eksploatacji.Ministrowie zajmą się też strategią dla transportu kolejowego do roku 2009. Trzyletni program ma zawierać zarówno plan modernizacji i rozbudowy infrastruktury kolejowej, wymiany taboru, jak i mechanizmy finansowania m.in. przewozów międzywojewódzkich, co jest szczególnie istotne dla samorządów regionalnych. Rząd rozpatrzy także informację o stanie obsługi zadłużenia byłego przedsiębiorstwa Polskie Koleje Państwowe. Ministrowie będą pracować także nad sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa w 2005 r.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK