| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS podał dane o inflacji w kwietniu

GUS podał dane o inflacji w kwietniu

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w kwietniu o 0,7 proc. w ujęciu miesięcznym, w ujęciu rocznym inflacja również wyniosła 0,7 proc - podał Główny Urząd Statystyczny w komunikacie. Ponadto zgodnie z danymi GUS, PKB wzrósł w 2005 roku o 3,4 proc.

W marcu 2006 roku roczny wskaźnik inflacji konsumenckiej wyniósł 0,4 proc. wobec 0,7 proc. w styczniu.

Ceny żywności, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych wzrosły o 0,5 proc. wobec poprzedniego miesiąca i zmniejszyły się w stosunku rocznym o 0,2 proc.

Ceny paliw do prywatnych środków transportu odnotowały wzrost o 5,2 proc. w ujęciu miesięcznym i wzrost o 4,4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Ekonomiści ankietowani przez ISB spodziewali się, że inflacja w kwietniu ukształtuje się na poziomie 0,4-0,7 proc., przy średniej na poziomie 0,6 proc..

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2005 roku o 3,4 proc. Poprzednie szacunki GUS z 30 stycznia wskazywały na wzrost PKB w wysokości 3,2 proc.

Wartość dodana brutto w gospodarce narodowej w 2005 roku wzrosła o 3,2 proc. w ujęciu rocznym. Wartość dodana w przemyśle wzrosła o 4,0 w ujęciu rocznym, w budownictwie wzrosła o 6,7 proc., a w sektorze usług rynkowych - o 3,2 proc.

Spożycie indywidualne wzrosło o 2 proc. w ujęciu rocznym, a wzrost nakładów brutto na środki trwałe wyniósł 6,5 proc. w ujęciu rocznym.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK