| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty słabszy wobec euro i USD

Złoty słabszy wobec euro i USD

Wtorkowe otwarcie przyniosło dalsze osłabienie złotego wobec euro i dolara, ale analitycy podkreślają oczekiwanie inwestorów na środowy wynik posiedzenia i komentarz amerykańskiego banku centralnego.

We wtorek około 9.15 euro kosztowało 3,8330 zł wobec 3,8290 zl w poniedziałek po południu, a dolar 3,02 zł wobec 3,01 zł. Natomiast euro wyceniano na 1,2670 dolara wobec 1,2710 dolara w poniedziałek."Na rynku widać nastrój sprzyjający korekcie, ale inwestorzy oczekują na wynik posiedzenia Fed. Przy braku wydarzeń lokalnych w centrum będzie zachowanie rynków bazowych" - powiedział Tomasz Zdyb, analityk w Pekao SA.Według analityków Banku BPH, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest dalsza konsolidacja w przedziale 3,80-3,85 zł za euro."Dziś oczekujemy raczej spokojnej sesji, zaś w perspektywie najbliższych kilku dni kluczowe będzie zachowanie eurodolara. Po ostatniej dynamicznej zwyżce euro powoli traci impet. Pomimo tego, że nie wykluczamy ostatniej fali wzrostowej do 1,28-1,29 dolara za euro, to sądzimy iż do końca bieżącego tygodnia ta fala ulegnie wyczerpaniu i eurodolar zacznie korektę techniczną tego ruchu" - napisali w porannym komentarzu. "Gdyby tak się stało należy liczyć się z presją na osłabienie złotego, gdyż na rynku cały czas funkcjonuje zasada, iż mocniejsze euro to także mocniejszy złoty i odwrotnie" - dodali.Na rynku długu rentowność dwuletnich papierów wynosiła o godzinie 9.10 4,38 proc. wobec 4,39 proc. w poniedziałek po południu, pięcioletnich 4,92 proc. wobec 4,91 proc., a dziesięcioletnich 5,14 proc., czyli tak jak w poniedziałek.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Bielak-Kanigowska

Konsultand/Doradca/Expert, od ponad 15 lat zajmująca się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od strategii HR do polityk rekrutacji, utrzymania, szkoleń i rozwoju, wynagradzania i motywacji aż do zwolnień kontrolowanych i outplacementu. W tych obszarach dostarcza koncepcji biznesowych, narzędzi i procedur prowadzących do poprawy produktywności oraz sprawności działania organizacji. Wiele lat pracowała jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Deloitte, BIGRAM, BRAD Consulting. Specjalizuje się w obszarach: - Budowania strategii i narzędzi zarządzania zasobami ludzkimi; - Wartościowania stanowisk pracy oraz projektowania i wdrażania systemów wynagradzania, premiowania i motywacji; - Systemach ocen kompetencji, wartości, postaw i wyników Zarządzania przez Cele kadry menedżerskiej i pracowników firm; - Zarządzania Zmianami Organizacyjnymi, optymalizacji i usprawnień organizacyjnych; - Zwiększania potencjału innowacyjności firm i optymalizacji zatrudnienia; - Programach szkoleń i systemowego rozwoju kadry menedżerskiej; - Wspierania firm w zarządzaniu ryzykami personalnymi w tym przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK