| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kontrole PIP w spółkach związanych z TP

Kontrole PIP w spółkach związanych z TP

Inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy kontrolują przestrzeganie praw pracowniczych w bielskim oddziale K- Telu, gdzie od kilkunastu dni trwa protest pracowników.

Kontrolowane ma być także przestrzeganie praw pracowniczych w spółkach, związanych z Telekomunikacją Polską. Poinformowała o tym w środę Główny Inspektor Pracy Bożena Borys-Szopa.W bielskim oddziale K-Telu od kilkunastu dni protestuje 160 pracowników, 11 z nich prowadzi głodówkę. Protestują w ten sposób przeciw zapowiadanym przez władze spółki zwolnieniom pracowników i obniżeniom pensji tym, którzy pozostaną."Inspekcja Pracy właśnie w K-Telu w Bielsku Białej podjęła już czynności kontrolne, czekamy na raport. Bez zbędnej zwłoki, natychmiast podejmiemy czynności kontrolne w innych spółkach, współpracujących z Telekomunikacją Polską" - powiedziała Główny Inspektor Pracy.Wnioskujący o przeprowadzenie tych kontroli przewodniczący Rady Ochrony Pracy Stanisław Szwed powiedział, że "chodzi o to, żeby kontrola pokazała, jak przestrzegane są tam prawa pracy; szczególnie jeżeli chodzi o wykorzystanie pracowników przy pracach szczególnie niebezpiecznych". "Docierają do mnie sygnały, że obniżając koszty pracy, część osób zwolniono, a chce się zwolnić połowę zatrudnionych pracowników, co według naszej oceny - a to wstępnie potwierdzają inspektorzy, którzy już prowadzą kontrole - może spowodować zagrożenie życia dla tych, którzy podejmują tam pracę" - podkreślił.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »