| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dane i aukcja nie wpłynęły znacząco na rynki

Dane i aukcja nie wpłynęły znacząco na rynki

Środowa sesja mija na rynkach względnie spokojnie - złoty po porannym umocnieniu osłabł, szczególnie do dolara po publikacji danych z USA, natomiast rentowność papierów jest stabilna.

"Po porannym umocnieniu do poziomu nawet 3,9110 do euro mieliśmy odbicie, ale na rynku jest spokojnie, dane o bilansie płatniczym i handlowym miały neutralny wpływ na inwestorów" - powiedział Tomasz Zdyb, analityk Banku Pekao.Deficyt w obrotach bieżących w lutym wyniósł 538 mln euro wobec 312 mln euro deficytu oczekiwanego przez ankietowanych analityków. Natomiast deficyt handlu zagranicznego po lutym 2006 roku wzrósł do 896,5 mln euro z 682,9 mln euro po lutym 2005 roku."O 14:30 mieliśmy dane z USA, po których umocnił się dolar względem euro i tym samym mieliśmy przełożenie w postaci osłabienia złotego do amerykańskiej waluty" - dodał Zdyb.Deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych spadł w lutym o 4,1 proc. do 65,7 mld USD z rekordowych 68,6 mld USD w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 67,5 mld USD.Około godziny 14.45 za euro płacono 3,9275 zł wobec 3,9290 zł rano i 3,9335 zł we wtorek na zamknięciu, a za dolara 3,2500 zł wobec 3,2330 zł i 3,2430 zł.Na rynku długu po porannym niewielkim spadku cen papierów po południu sytuacja zaczęła się poprawiać w ślad za rosnącą wyceną papierów niemieckich."Ogólnie mamy niezbyt duży handel, posuwamy się w wąskich przedziałach" - powiedział Zdyb. Na rynek nie wpłynęła także aukcja obligacji dziesięcioletnich organizowana przez resort finansów. "Aukcja była dla rynku całkowicie neutralna, choć warto podkreślić, że aktywni byli podczas niej praktycznie tylko gracze krajowi" - powiedział Zdyb.Ministerstwo Finansów sprzedało na środowym przetargu dziesięcioletnie obligacje DS1015 o wartości 1,8 mld zł. Średnia rentowność wyniosła 4,978 proc. Popyt ukształtował się na poziomie 3.961,0 mln zł.Na rynku długu w środę około godziny 14.45 dochodowość papierów dwuletnich wynosiła 4,28 proc. wobec 4,29 proc. i 4,28 proc. we wtorek na zamknięciu, pięcioletnich 4,74, czyli tak jak rano i wobec 4,73 proc. na koniec poprzedniego dnia, a dziesięcioletnich podobnie jak rano, czyli 4,97 proc. wobec 5,00 proc wieczorem we wtorek.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Cypel

absolwent pedagogiki (specjalizacja doradztwo zawodowe z coachingiem) oraz studiów podyplomowych z zarządzania personelem. Od 2011 roku aktywnie zajmuje się̨ coachingiem, który jest jego pasją. Ukończył Practitioner Coach Diploma, szkolenie certyfikowane przez Noble Manhattan Coaching, International Institute of Coaching and Mentoring oraz Institute of Leadership and Management. Dodatkowo ukończył Coaching Clinic® Licensing Program, szkolenie licencjonowane przez CoachU oraz International Coach Federation, tym samym stając się̨ licencjonowanym trenerem Coaching Clinic®, najbardziej kompleksowego na polskim rynku szkolenia rozwijającego umiejętności coachingowe menedżerów. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Autor artykułów o tematyce coachingowej dla: czasopisma Personel i Zarządzanie oraz tekstów portali prnews.pl, hrnews.pl, architekcikariery.pl, a także autor komentarzy do czterech dylematów etycznych coacha w książce „Profesjonalny coaching zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”. Jest również̇ jednym ze współautorów książki „Zastosowanie coachingu w polityce społecznej”. W 2015 r. przeprowadził pierwsze w Polsce badania naukowe nad skutecznością̨ e-coachingu w rozwoju osobistym ludzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK