| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Lekkie umocnienie złotego na otwarciu

Lekkie umocnienie złotego na otwarciu

Złoty umocnił się na wtorkowym otwarciu, a obligacje były stabilne. Rynki nie mają wyraźnego kierunku, jednak euro-złoty od rana testuje poziom wsparcia 3,9450 zł za euro i jeśli go przełamie można oczekiwać dalszego umocnienia.

Około godziny 9.10 za euro płacono 3,9510 zł wobec 3,9570 zł na zamknięciu w poniedziałek. Dolara wyceniano na 3,2580 zł w porównaniu do 3,2650 zł."Euro-złoty otworzył się stosunkowo nisko, w okolicach poziomu wsparcia, czyli 3,9450 zł za euro. Widać, że mamy lekkie odreagowanie. Nie ma tak silnej podaży złotego, jaką widzieliśmy w ubiegłym tygodniu" - powiedział Tomasz Zdyb, analityk Pekao SA.


"Zobaczymy, jak będą wyglądały notowania w dalszej części dnia. Jeśli wsparcie zostanie przełamane to złoty może podążyć w kierunku 3,90 zł za euro. Ale cały czas wrze na scenie politycznej i to jest poważny czynnik ryzyka. Dymisja minister finansów Zyty Gilowskiej albo premiera Kazimierza Marcinkiewicza zostanie źle przyjęta przez rynek" - ocenia Zdyb.Polityka będzie też głównym czynnikiem dla rynku obligacji. Na otwarciu rentowności były stabilne. O godzinie 9.10 dochodowość papierów dwuletnich wynosiła 4,33 proc. wobec 4,31 proc. na zamknięciu w poniedziałek. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,80 proc., czyli tyle, co w poniedziałek wieczorem. Dochodowość dziesięcioletnich papierów wynosiła 5,0 proc. w porównaniu do 5,03 proc."Na razie nie mamy wyraźnego kierunku. Ważna będzie polityka, inwestorzy czekają też na środową aukcję obligacji dziesięcioletnich" - uważa analityk Pekao SA.Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w środę obligacje dziesięcioletnie DS1015 o wartości 1,8 mld zł wobec wcześniejszej zapowiedzi 1,5-2,5 mld zł. Ostatni raz resort oferował takie papiery w styczniu. Sprzedano wtedy papiery o wartości 2,8 mld zł. Średnia rentowność wyniosła 4,936 proc. Popyt ukształtował się na poziomie 7.946,0 mln zł.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pakosińska-Krawczyńska

Kancelaria Adw. Magdalena Pakosińska-Krawczyńska, chtsanwältin (RAK Berlin), Adwokat niemiecki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »