| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty słabnie, inwestorzy boją się koalicji z Samoobroną

Złoty słabnie, inwestorzy boją się koalicji z Samoobroną

Przy niskiej płynności złoty traci na wartości, co dealerzy tłumaczą obawami inwestorów o możliwą koalicję PiS z Samoobroną.

"Już we wtorek wieczorem złoty zaczął słabnąć, dość szybko pokonaliśmy przestrzeń między 3,95 a 3,98 do euro" - powiedział Paweł Gajewski, dealer West LB. "Wygląda na to, że inwestorzy obawiają się koalicji PiS z Samoobroną i stąd to osłabienie. Dodatkowo na tych poziomach uruchamiały się tzw. stop-lossy" - dodał.Wobec bardzo prawdopodobnego odrzucenia przez Sejm wniosku o samorozwiązanie, PiS, co wielokrotnie zapowiadał, przystąpi do konstruowania koalicji rządowej, prawdopodobnie z Samoobroną."Sytuację mogłoby zmienić rozpoczęcie rozmów o koalicji rządowej z PO, na co na pewno rynek zareagowałby pozytywnie" - powiedział Gajewski.We wtorek szef PO, Donald Tusk powiedział, że jego partia może popierać projekty ustaw proponowane przez rząd, ale chce także wycofania wniosku o samorozwiązanie. PiS wniosku wycofać nie chce, ale nie przekreśla szans na rozmowy z PO o koalicji."W środę będziemy raczej poruszać się w przedziale 3,95-3,98 do euro, nasłuchując informacji ze świata polityki. Na rynku możliwe są dość duże wahnięcia, bo płynność jest mała, a inwestorzy czekają na rozstrzygnięcia dotyczące poparcia dla rządu" - powiedział Gajewski.W środę o godzinie 9.15 za euro płacono 3,9750 zł wobec 3,9530 zł we wtorek po południu i 3,9340 zł na otwarciu, a za dolara 3,2410 zł wobec odpowiednio 3,2240 i 3,2410 zł. Na rynku obligacji doszło do spadku cen w ślad za pogarszającymi się nastrojami w regionie.Inwestorzy czekają na wynik aukcji - MF zaoferuje w środę 3,6 mld zł w obligacjach dwuletnich serii OK0408. Według pytanych przez PAP analityków, popyt na środowym przetargu obligacji dwuletnich OK0408 może wynieść około 6-7 mld zł, a nawet ponad 7 mld zł, a rentowność ukształtuje się w okolicach 4,30 proc.Na rynku długu o godzinie 9.30 rentowność papierów dwuletnich wynosiła 3,37 proc. wobec 4,33 proc. i 4,22 proc. we wtorek rano, pięcioletnich wynosiła 4,79 proc wobec 4,84 proc. i 4,77 proc., a dziesięcioletnich 5,07 proc. wobec 5,02 proc. i 4,95 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK