| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pogłębiająca się różnica w zyskowności obligacji nie zachęca do zakupów

Pogłębiająca się różnica w zyskowności obligacji nie zachęca do zakupów

Spekulacje o możliwości ponownego zwiększenia różnicy w zyskowności papierów w Polsce i na świecie nie nastrajają dobrze inwestorów.

Na rynkach regionu dominuje wyprzedaż waluty i obligacji - podsumowują dilerzy. Co prawda w Polsce stopy nie spadły w środę, ale w USA podwyższono je po raz piętnasty. Tym samym różnica między głównymi stopami zwiększyła się. W wyniku decyzji FED doszło do wyprzedaży na rynkach wschodzących spotęgowanej tym, że oczekiwania na kolejne wzrosty za oceanem wcale nie wygasły."Na decyzję RPP złoty nie zareagował. Nie nastąpiła zmiana kwotowań. Natomiast komentarz FED do podwyżki stóp doprowadził do osłabienia złotego" - powiedział Paweł Gajewski, diler WestLB. Dodał, że polityczne rozstrzygnięcia w Polsce będą wpływać na spadek wartości polskiej waluty. "Wymuszona koalicja może nie być dobrze odebrana przez rynek. Na razie możemy odreagować i zejść poniżej 3,95 zł za euro. W tym tygodniu jednak złoty raczej się osłabi niż umocni" - prognozuje Gajewski.Złoty po południu stracił na wartości wobec walut obcych. Euro około godz. 14.40 wzrosło do 3,9550 zł z 3,9350 zł we wtorek wieczorem, a dolar zyskał 4,15 gr i umocnił się do 3,2940 zł. W ślad za słabnącym złotym podążyły ceny obligacji. Dilerzy mówią o odpływie inwestorów zagranicznych z rynku."Decyzja FED osłabiła rynek regionu. Sytuacja teraz zaczyna się uspokajać po osłabieniu waluty i obligacji. Zagraniczni inwestorzy decydują się na sprzedaż polskich papierów, kupują je lokalni gracze" - ocenia Andrzej Skraba z Societe Generale.Nie wyklucza on, że dojdzie do "korekcyjnego wzrostu cen" przy utrzymującej się tendencji spadkowej.Dochodowość dwuletnich papierów OK0408 wzrosła do 4,25 proc. z 4,21 proc., pięcioletnich DS1110 do 4,84 proc. 4,74 proc., a dziesięciolatek DS1015 do 5,00 proc. z 4,88 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Cypel

absolwent pedagogiki (specjalizacja doradztwo zawodowe z coachingiem) oraz studiów podyplomowych z zarządzania personelem. Od 2011 roku aktywnie zajmuje się̨ coachingiem, który jest jego pasją. Ukończył Practitioner Coach Diploma, szkolenie certyfikowane przez Noble Manhattan Coaching, International Institute of Coaching and Mentoring oraz Institute of Leadership and Management. Dodatkowo ukończył Coaching Clinic® Licensing Program, szkolenie licencjonowane przez CoachU oraz International Coach Federation, tym samym stając się̨ licencjonowanym trenerem Coaching Clinic®, najbardziej kompleksowego na polskim rynku szkolenia rozwijającego umiejętności coachingowe menedżerów. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Coachingu i Rozwoju oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Autor artykułów o tematyce coachingowej dla: czasopisma Personel i Zarządzanie oraz tekstów portali prnews.pl, hrnews.pl, architekcikariery.pl, a także autor komentarzy do czterech dylematów etycznych coacha w książce „Profesjonalny coaching zasady i dylematy etyczne w pracy coacha”. Jest również̇ jednym ze współautorów książki „Zastosowanie coachingu w polityce społecznej”. W 2015 r. przeprowadził pierwsze w Polsce badania naukowe nad skutecznością̨ e-coachingu w rozwoju osobistym ludzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK