| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty słabnie w oczekiwaniu na decyzje Fed i RPP

Złoty słabnie w oczekiwaniu na decyzje Fed i RPP

Wtorek rozpoczyna się kontynuacją osłabienia złotego wobec euro i dolara. Kluczowe dla rynku będą dane o poziomie stóp procentowych po decyzjach podjętych przez amerykańską Rezerwę Federalną i polską Radę Polityki Pieniężnej.

We wtorek około godziny 9.10 za euro płacono 3,9250 zł w porównaniu do 3,9150 zł w poniedziałek wieczorem, natomiast za dolara 3,2650 zł wobec 3,25 zł. Na rynku światowym kurs eurodolara wyniósł 1,2020 w porównaniu do 1,2030 w poniedziałek."Jeśli chodzi o złotego, to otwarcie jest słabe. Mamy dziś decyzję o poziomie stóp procentowych w USA, a jutro w Polsce. Spodziewamy się, że w oczekiwaniu na te decyzje złoty może się osłabiać" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.Analitycy spodziewają się, że Rezerwa Federalna podwyższy we wtorek podstawowe stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Podstawowa stopa funduszy federalnych wynosi obecnie 4,50 proc., a stopa dyskontowa 5,50 proc.Jeśli chodzi o decyzję RPP, eksperci uważają, że w tym miesiącu pozostawi ona stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Nie wykluczają jednak redukcji stóp na kwietniowym posiedzeniu. Na ostatnim posiedzeniu RPP obniżyła wszystkie stopy procentowe o 25 pkt bazowych.Główna stopa NBP znajduje się na kolejnym historycznie najniższym poziomie, tym razem 4,00 proc. Na wartości tracą również papiery dłużne.We wtorek rano dochodowość obligacji dwuletnich wynosiła 4,18 proc. w porównaniu do 4,14 proc. w poniedziałek na zamknięciu, pięcioletnich 4,63 proc. względem 4,62 proc., natomiast dziesięcioletnich 4,81 proc. w stosunku do 4,78 proc."Jest słabiej, rentowności wzrosły. Podaż jest większa niż popyt i to może być przyczyną, poza tym niewiele się dzieje" - powiedział Marek Kaczor z PKO BP.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »