| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Bezrobocie bez zmian

Bezrobocie bez zmian

Bezrobocie w lutym br. wyniosło 18 proc., czyli tyle samo co w styczniu br. - poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w końcu lutego tego roku wyniosła 2 mln 865,9 tys. osób i była niższa o 800 osób niż przed miesiącem.

W lutym br., w stosunku do stycznia, wzrost liczby bezrobotnych odnotowano w sześciu województwach - największy w woj. lubelskim (o 0,4 proc.), opolskim i podkarpackim (po o 0,3 proc.). Największa stopa bezrobocia w lutym 2006 r. była w woj. warmińsko- mazurskim (28 proc.), zachodniopomorskim (26 proc.) oraz lubuskim (24 proc.).

Najmniejsze bezrobocie odnotowano w woj. małopolskim i mazowieckim (po 14,1 proc.), wielkopolskim (14,9 proc.) i śląskim (15,7 proc.). Do urzędów pracy zgłosiło się w lutym br. 211,5 tys. osób, czyli o 75,5 tys. mniej niż w styczniu. Bez prawa do zasiłku pozostawało 2 mln 465,7 tys. osób, czyli 86 proc. ogółu zarejestrowanych, wobec 2 mln 467,4 tys. (86,1 proc.) w styczniu 2006 roku.

W lutym 100 zakładów pracy zadeklarowało zwolnienie w najbliższym czasie 7,1 tys. pracowników, z czego w sektorze publicznym 1,2 tys. Przed rokiem było to odpowiednio - 170 zakłady, 10,3 tys. pracowników, w tym 2,2 tys. z sektora publicznego.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w lutym wyniosło 4 mln 861,2 tys. osób i było o 2,5 proc. wyższe niż przed rokiem.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK