| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty nieco mocniejszy, ale na rynku nie jest spokojnie

Złoty nieco mocniejszy, ale na rynku nie jest spokojnie

W czwartek rano złoty delikatnie się umocnił, ale dealerzy podkreślają, że na rynku jest nadal nerwowo. Na rynku długu nastroje się poprawiają.

O godzinie 9.15 za euro płacono 3,8770 zł wobec 3,8805 na środowym zamknięciu, natomiast dolara wyceniano na 3,2140 zł wobec 3,2212 zł."Nastroje nieco się uspokoiły, co nie znaczy, że jest zupełnie spokojnie, wyczuwa się lekką nerwowość na rynku, dlatego ciężko przewidzieć przebieg czwartkowej sesji" - powiedział Filip Starowieyski, dealer PKO BP. Jego zdaniem wpływ dobrych fundamentów gospodarki polskiej jest niwelowany przez informacje ze świata polityki."Na pewno pomogły tu dane o inflacji, po których złoty się umocnił. Ale polityka jest nadal źródłem niepewności na rynku" - stwierdził Starowieyski.W środę GUS podał, że inflacja w lutym wzrosła w ujęciu rocznym, według danych GUS, o 0,7 proc. wobec 0,6 proc. w styczniu. Rynek oczekiwał wzrostu o 0,8 proc. w lutym. Także na rynku obligacji doszło do poprawy nastrojów, choć tu zdecydowała także sytuacja zewnętrzna."Już w środę wieczorem było widać, że inwestorzy zagraniczni ponownie kupują polskie papiery" - powiedział Paweł Kielek z ABN Amro. "Widać poprawę nastrojów w całym regionie, inwestorzy mają nadzieję, że podwyżki stóp w USA się niedługo skończą, co naturalnie doprowadzi do powrotu części kapitału zagranicznego do regionu" - dodał.Dochodowość papierów dwuletnich OK0408 wynosiła w czwartek o 9.20 4,06 proc. z 4,08 proc. w środę wieczorem, pięciolatek DS1110 4,49 proc. z 4,53 proc., zaś dziesięciolatek DS1015 do 4,70 proc. z 4,75proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Stolarek

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu prawa pracy oraz prawa bankowego na tymże Uniwersytecie. Specjalizuje się w zakresie obsługi jednostek samorządu terytorialnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa i postępowania administracyjnego. Dzięki pozytywnemu wynikowi egzaminu Ministerstwa Skarbu Państwa uzyskał uprawnienie do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Był pracownikiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu – Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości (Oddział Odszkodowań i Wywłaszczeń). Pracował także w Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w Zespole Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK