| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Nerwowa sytuacja w polityce nie sprzyja złotemu

Nerwowa sytuacja w polityce nie sprzyja złotemu

Nerwowa sytuacja w polityce nie sprzyja zakupom na rynku złotego. Dodatkowo na gorszy nastrój na rynku papierów dłużnych w Polsce wpływają oczekiwania na podwyżki stóp na świecie.

Złoty nadal pozostaje silniejszy niż na środowym zamknięciu, ale stracił od rana. Gracze około godz. 14.30 za euro płacili 3,8810 zł wobec 3,8890 zł wieczorem w środę, za dolara 3,2550 wobec odpowiednio 3,2690 zł."Po pierwszym ruchu umacniającym złotego rano, teraz obserwujemy osłabienie polskiej waluty. Polityka, czyli to co się dzieje wokół NBP, widoczna obawa o przedterminowe wybory nie zachęca do zakupów" - powiedział Marek Nienałtowski z TMS. "Również przyczynia się do tego kwestia rynków wschodzących. Istnieją szanse na dalsze podwyżki stóp na świecie" - dodał.Również nie najlepsze nastroje panują na rynku długu. Co prawda dochodowość dwulatek spadła do 4,03 proc. z 4,13 proc., ale pięciolatek i dziesięciolatek wzrosła odpowiednio o 5 pb i 1 pb do 4,70 proc. i 4,86 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Krzyżowska

Adwokat. Członek założyciel Międzynarodowej Kancelarii Aliant® z siedzibą w Zurychu. W strukturach kancelarii odpowiada za koordynację pracy zespołu prawników, obsługujących klientów w Polsce i w regionie Europy Centralnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację adwokacką w Poznaniu, jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie umów, sporów sądowych oraz due diligence. Ukończyła szkolenia w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych, brała udział w seminariach zagranicznych obejmujących: prawne aspekty transakcji międzynarodowych, tworzenie wewnętrznych procedur bankowych, funkcjonowanie podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem budowania trwałych relacji z kontrahentami, odbyła szkolenie z zakresu prowadzenia mediacji i rozwiązywania sporów, a także szkolenie doskonalące wystąpienia publiczne. Autorka porad eksperckich w dziennikach branżowych. Została doceniona również przez portal SkutecznyAdwokat.pl. W dniu 1 marca 2013 r. otrzymała tytuł Prawnika Roku 2012 Wielkopolski. W roku 2013 została przyjęta do grona prawników prestiżowej organizacji prawnej Union Internationale des Avocats.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK