| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje powinny zacząć odrabiać spadki

Złoty i obligacje powinny zacząć odrabiać spadki

Złoty w ciągu dnia może zyskać na wartości, podobnie jak polskie obligacje. Rynek powinien być ustabilizowany w czasie środowej sesji - prognozują dilerzy.

Pomimo tego, że inwestorzy na rynku międzybankowym około godz. 9.20 za euro płacili więcej niż na zamknięciu we wtorek, bo 3,8570 zł wobec 3,8470 zł, a dolar podrożał do 3,2370 zł z 3,2330 zł, to dilerzy oczekują korekty trendu spadkowego."Rano widoczne są minimalne zmiany. Złoty trochę stracił na wartości. Niemniej jednak w ciągu dnia sytuacja powinna się ustabilizować i złoty powinien odreagować wczorajsze spadki" - uważa Andrzej Dziewięcki z Capital Management. Jego zdaniem złoty może powrócić w okolice 3,83 zł za euro. "Natomiast dolar/złoty może wahać się w przedziale 3,22-3,2150 zł za dolara" - dodał.Istotnym wydarzeniem dla rynku będzie środowa aukcja obligacji dwudziestoletnich. MF zaoferuje na przetargu papiery WS0922 za 1,5 mld zł. Analitycy szacują, że na środowym przetargu popyt na obligacje dwudziestoletnie WS0922 ukształtuje się na poziomie 1,3 - 2 mld zł, natomiast średnia dochodowość wyniesie 4,80 - 4,91 proc."Nie sądzę, by popyt był niższy od podaży, ale wydaje mi się, że nie będzie to też 3, czy 4-krotność oferty. Spodziewam się na rynku długu wyhamowania spadków" - powiedział Dziewięcki.Na otwarciu dochodowość dwuletnich papierów OK1207 wzrosła o 2 pb., do 4,09 proc., pięciolatek DS1110 spadła o 3 pb., do 4,53 proc., zaś dziesięciolatek DS1015 pozostała niezmieniona i utrzymała się na poziomie 4,77 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Krzyżowska

Adwokat. Członek założyciel Międzynarodowej Kancelarii Aliant® z siedzibą w Zurychu. W strukturach kancelarii odpowiada za koordynację pracy zespołu prawników, obsługujących klientów w Polsce i w regionie Europy Centralnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbyła aplikację adwokacką w Poznaniu, jest członkiem Wielkopolskiej Izby Adwokackiej oraz członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych, w szczególności w zakresie umów, sporów sądowych oraz due diligence. Ukończyła szkolenia w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych, brała udział w seminariach zagranicznych obejmujących: prawne aspekty transakcji międzynarodowych, tworzenie wewnętrznych procedur bankowych, funkcjonowanie podmiotów gospodarczych ze szczególnym uwzględnieniem budowania trwałych relacji z kontrahentami, odbyła szkolenie z zakresu prowadzenia mediacji i rozwiązywania sporów, a także szkolenie doskonalące wystąpienia publiczne. Autorka porad eksperckich w dziennikach branżowych. Została doceniona również przez portal SkutecznyAdwokat.pl. W dniu 1 marca 2013 r. otrzymała tytuł Prawnika Roku 2012 Wielkopolski. W roku 2013 została przyjęta do grona prawników prestiżowej organizacji prawnej Union Internationale des Avocats.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK