| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje stabilne na otwarciu, rynek czeka na RPP

Złoty i obligacje stabilne na otwarciu, rynek czeka na RPP

Kurs złotego nie zmienił się na piątkowym otwarciu wobec zamknięcia w czwartek, podobnie było w przypadku obligacji. Uczestnicy rynku oczekują spokojnej sesji, bo uważają, że inwestorzy będą wstrzymywali się z podejmowaniem decyzji do czasu posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

O godzinie 9.05 za euro płacono 3,7960 zł wobec 3,7950 zł na zamknięciu w czwartek. Dolara wyceniano na 3,1865 zł względem 3,1850 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 17,7 proc. po mocnej stronie."Na otwarciu nie mamy żadnych fajerwerków. Jest piątek, sesja powinna być spokojna. Rynek czeka na efekty posiedzenia RPP" - ocenia Marcin Bilbin, analityk Pekao SA.Inwestorzy nie są pewni decyzji RPP po czwartkowych danych o sprzedaży detalicznej w styczniu. GUS podał, że wzrosła ona o 8,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2005 roku, po wzroście o 6,3 proc. rdr w grudniu 2005 roku, a mdm spadła w styczniu o 26,3 proc.Ekonomiści szacowali, że styczniowa sprzedaż w ujęciu rocznym wzrosła średnio o 6,5 proc. (prognozy wahały się od 4,6 proc. do 9,8 proc.), a mdm spadła o 27,91 proc. (szacunki od spadku o 30,2 proc. do spadku o 25,5 proc.)."O ile wcześniej rynek dyskontował obniżkę stóp procentowych w ciągu miesiąca o 25 pb, o tyle teraz prawdopodobieństwo tego szacowane jest na 70 proc. Pozycje (na rynku) zostały już pozajmowane, nie sądzę, aby coś miało się zmienić. Chyba, że na rynek trafią jakieś nowe informacje" - powiedział Bilbin.Posiedzenie Rady odbędzie się w dniach 27-28 lutego.Na poniedziałkowym otwarciu stabilnie było też na rynku długu. Rentowność papierów dwuletnich serii OK1207 o godzinie 9.05 wynosiła 4,09 proc., czyli tyle, co na czwartkowym zamknięciu, pięcioletnich serii DS1110 4,48 proc. wobec 4,47 proc., natomiast dziesięcioletnich DS1015 4,68 proc. - bez zmian w porównaniu z zamknięciem w czwartek.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Woźniakowski

Expert zajmujący się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od ponad 20 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, były wieloletni pracownik naukowy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. W przeszłości przez wiele lat pracował jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Hay Group i Deloitte. Obecnie jest Partnerem w firmie doradczej WorkNet. Główna specjalizacja to projektowanie i wdrażanie systemów motywacji, Zarządzanie Zmianami Organizacyjnymi, zwiększanie potencjału innowacyjności firm i optymalizacja zatrudnienia. Entuzjasta metody Action Learning wykorzystywanej do zespołowego rozwiązywania problemów organizacyjnych i zarządzania wiedzą w organizacji. Autor wielu publikacji na tematy związane z HR, występował na licznych konferencjach i seminariach poświęconych problematyce HR. Wspiera firmy w zarządzaniu ryzykami personalnymi pokazując sprawdzone rozwiązania na przeciwdziałanie mobbingowi czy zagrożeniu szeroko rozumianą dyskryminacją.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK