| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd zajmie się programem dla energetyki

Rząd zajmie się programem dla energetyki

Rząd zajmie się programem konsolidacji sektora elektroenergetycznego w przyszłym tygodniu - poinformował Piotr Woźniak, minister gospodarki.

"W tym tygodniu, w piątek, kończymy pracę nad najpoważniejszym dokumentem restrukturyzacyjnym w sferze przemysłu, programem dla elektroenergetyki" - powiedział Woźniak, podczas posiedzenia rządu w środę. "Program ten będzie przedmiotem prac rządu od początku przyszłego tygodnia" - dodał.Od kilku miesięcy Ministerstwo Skarbu Państwa wraz z Ministerstwem Gospodarki przygotowuje nowy program dla sektora elektroenergetycznego. Program zakłada utworzenie dwóch-trzech dużych grup energetycznych złożonych z wytwórców energii oraz ich dystrybutorów.KPMG opracował dla resortu skarbu trzy scenariusze konsolidacji sektora. Dwa scenariusze zakładają istnienie trzech grup, jeden natomiast zakłada utworzenie tylko dwóch skonsolidowanych grup.Wszystkie scenariusze zakładają utworzenie grupy skupionej wokół BOT Górnictwo i Energetyka oraz Polskich Sieci Elektroenergetycznych (bez jej majątku przesyłowego) oraz grupy opartej na Południowym Koncernie Energetycznym. Oprócz tego rozważa się utworzenie trzeciej grupy złożonej z Wschodniej Grupy Energetycznej, Elektrowni Kozienice i z elektrowni w Ostrołęce lub grupy złożonej z Enei oraz Zespołu Elektrowni Dolna Odra.Scenariusz zakładający utworzenie dwóch grup przewiduje prywatyzację indywidualną Elektrowni Kozienice i ZEDO. Resort Skarbu planuje, że w pierwszej kolejności zostanie sprywatyzowana grupa skupiona wokół PKE, a następnie grupa oparta na BOT i PSE.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Stępień

Radca prawny, starszy prawnik. Doktorant w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych spółek polskich i zagranicznych, w szczególności z branży BPO i SSC oraz FMCG i handlu wielkopowierzchniowego. Doradza we wszystkich obszarach prawa pracy, w tym w sprawach dotyczących relacji ze związkami zawodowymi, zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych) czy mobbingu. Reprezentuje pracodawców przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w sprawach wykroczeniowych dotyczących relacji pracowniczych. Przygotowuje i prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, skierowane do dyrektorów i pracowników działów HR oraz prawników przedsiębiorstw. Zajmuje się prawem pracy również w działalności naukowej. Jest autorem publikacji naukowych z tego zakresu, prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą strukturze i uprawnieniom związków zawodowych w Polsce. Regularnie publikuje w prasie, w szczególności w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazeta Prawna oraz Pulsie Biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK