| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Popyt na waluty regionu, szansą na umocnienie złotego

Popyt na waluty regionu, szansą na umocnienie złotego

Złoty nie zareagował silnie na decyzję o obniżce stóp procentowych, a od rana widoczny jest spory popyt nie tylko na złotego, ale również waluty regionu - oceniają dilerzy.

"Wczoraj po nieudanych próbach ataku na 3,84 zł za euro znaleźliśmy się na niższych poziomach i zwyżka złotego, głównie w stosunku do dolara jest kontynuowana dzisiaj" - powiedział Paweł Gajewski z WestLB.Inwestorzy za euro płacili rano 3,8190 zł wobec 3,8200 zł we wtorek około 16.30, a za dolara 3,1450 zł względem 3,1520 zł. Gajewski zaznaczył, że reakcja na wtorkową obniżkę stóp o 25 pb. była ograniczona."Reakcja rynku na redukcję stóp o 25 pb zostawiła pole do dalszych obniżek i dlatego uważam, że nie powinno być silniejszej reakcji. Dodatkowo, jeśliby pakt stabilizacyjny został podpisany, to możemy liczyć się z umocnieniem złotego. Oddaliłaby się groźba przedterminowych wyborów" - powiedział diler. Dodał, że próby osłabienia złotego są krótkotrwałe i przy ustabilizowaniu sytuacji politycznej złoty powinien pozostawać mocny.Wtorkowe spadki dochodowości papierów na rynku długu są kontynuowane również w środę. Jednak dilerzy podkreślają, że do końca dnia nie powinno być gwałtownych zmian. Rentowność dwulatek OK1207 spadła rano do 4,30 proc. z 4,33 proc. we wtorek na zamknięciu, pięciolatek DS1110 do 4,83 proc. z 4,91 proc., a dziesięciolatek DS1015 do 4,90 proc. z 5,05 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Stępień

Radca prawny, starszy prawnik. Doktorant w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych spółek polskich i zagranicznych, w szczególności z branży BPO i SSC oraz FMCG i handlu wielkopowierzchniowego. Doradza we wszystkich obszarach prawa pracy, w tym w sprawach dotyczących relacji ze związkami zawodowymi, zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych) czy mobbingu. Reprezentuje pracodawców przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w sprawach wykroczeniowych dotyczących relacji pracowniczych. Przygotowuje i prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, skierowane do dyrektorów i pracowników działów HR oraz prawników przedsiębiorstw. Zajmuje się prawem pracy również w działalności naukowej. Jest autorem publikacji naukowych z tego zakresu, prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą strukturze i uprawnieniom związków zawodowych w Polsce. Regularnie publikuje w prasie, w szczególności w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazeta Prawna oraz Pulsie Biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK