| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rynki czekają na dane GUS

Rynki czekają na dane GUS

Inwestorzy na rynkach finansowych oczekują na poniedziałkową publikację wstępnych danych o wzroście PKB w 2005 roku oraz na decyzję Rady Polityki Pieniężnej o stopach procentowych, która zostanie ogłoszona we wtorek.

W poniedziałek około 9.20 euro wyceniano na 3,8150 zł wobec 3,82 zł w piątek po południu, a dolara na 3,15 zł wobec 3,1350 zł. Natomiast euro na rynku światowym kosztowało 1,2110 dolara wobec 1,2195 dolara w piątek.

"Euro powinno pozostać w przedziale 3,80-3,83 zł. Jednak więcej szans dawałbym na umocnienie w kierunku 3,80 zł niż osłabienie w kierunku 3,83 zł" - powiedział Andrzej Krzemiński, szef dealerów walutowych w Banku BPH. "Rynek czeka na dane GUS, które ostatnio pojawiają się w przeddzień posiedzenia Rady. Ale kluczowy będzie komentarz RPP, bo to może określić oczekiwania rynków co do przyszłości" - dodał.

W poniedziałek rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie RPP, a większość analityków prognozuje spadek stóp procentowych o 25 pb. Wcześniej, bo w poniedziałek o godz. 10, rynek pozna wstępny szacunek GUS o PKB w 2005 roku. Ekonomiści w ankiecie PAP szacowali, że gospodarka w ubiegłym roku rozwijała się w tempie 3,4 proc. PKB.

"Na rynku pojawiły się informacje, że część banków może dziś nie być aktywna na rynku w związku z żałobą narodową w Polsce" - powiedział Tomasz Kurkowski, analityk w CitiBanku Handlowym.

Na rynku długu rentowność dwuletnich papierów OK1207 wynosiła w poniedziałek po godz. 9.20 4,34 proc. wobec 4,35 proc. w piątek, pięcioletnich DS1110 wzrosła do 4,86 proc. z 4,85 proc., a dziesięciolatek do 4,99 proc. z 4,97 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »