| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Tańszy kredyt u pośrednika

Tańszy kredyt u pośrednika

Na rynku doradztwa finansowego robi się coraz ciaśniej. W walce o klientów firmy zapowiadają poszerzenie oferty i zwiększenie liczby oddziałów. Wiosną tego roku na rynku pojawi się też nowy gracz, niemiecki doradca finansowy - firma AWD.

– Wnioski kredytowe składane za pośrednictwem doradców finansowych traktowane są w bankach priorytetowo, w części z nich do obsługi pośredników wyznaczona jest osobna grupa pracowników – mówi Krzysztof Olszewski.
Kredyty hipoteczne to najpopularniejsze produkty w ofercie doradców. Drugim segmentem działalności jest doradztwo w zakresie finansów osobistych. Pomoc doradcy w wybraniu formy inwestowania czy oszczędzania na emeryturę może być nieoceniona.
Najwięcej produktów towarzystw funduszy inwestycyjnych oferuje Open Finance – 9 (funduszy otwartych, hedgingowych i funduszy funduszy), po 6 Expander, Xelion i Goldenegg.
Najaktywniejszy w ubezpieczeniach jest Goldenegg – sprzedaje produkty aż 10 firm ubezpieczeniowych (Expander – 8 i Xelion – 5). Doradcy proponują tradycyjne ubezpieczenia majątkowe i życiowe, jak również polisy mieszane, łączące w sobie elementy ochronne i inwestycyjne.

Co nowego?

Ciekawą propozycją jest oferowany przez Expander i Open Finance tzw. kredyt oszczędnościowy. Zasada produktu polega na tym, że klient otrzyma niższe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego – nawet do 0,4 proc., jeżeli zdecyduje się na systematyczne oszczędzanie.
Nowością w ofercie Expandera jest również produkt dla osób obawiających się ryzyka kursowego. W ramach wieloletniego programu oszczędnościowego klienci mogą wypłacić część środków w sytuacji, gdy rośnie rata ich kredytu z uwagi na wzrost kursu franka szwajcarskiego CHF.
Xelion chce w tym roku powiększyć ofertę o produkty rynków walutowych oraz ubezpieczenia zdrowotne.

Maciej Bednarek


reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mamiński & Wspólnicy sp.k.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »