| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przyjęcie budżetu umocniło złotego i obligacje

Przyjęcie budżetu umocniło złotego i obligacje

Środa przyniosła aprecjację złotego i papierów dłużnych. W opinii analityków, jest to prawdopodobnie efekt uchwalenia budżetu. Przyjęcie budżetu przez Sejm korzystnie wpłynęło na kurs polskiej waluty, która zaczęła zyskiwać już na początku środowych kwotowań.

Według analityków, jeśli prace nad budżetem nie zostaną zakłócone w Senacie, złoty będzie w najbliższym czasie umacniać się do poziomu 3,75 zł za euro.Około godziny 16.10 za euro płacono 3,81 zł w porównaniu do 3,8060 zł na otwarciu i wobec 3,823 zł na zamknięciu we wtorek. Dolar kosztował 3,1040 zł w stosunku do odpowiednio 3,10 zł i 3,112 zł."Czynnikiem, który wpłynął na dzisiejszy dzień, było przyjęcie budżetu przez Sejm. Na otwarciu złoty umocnił się w stosunku do poziomów notowanych na zamknięciu we wtorek, później złoty poruszał się w wąskim paśmie 3,8050 - 3,81 zł za euro oraz 3,09 - 3,11 zł za dolara. Teraz rynek czeka na dalsze informacje z polityki"- powiedział Andrzej Dziewięcki z Capital Management.Sejm uchwalił w nocy z wtorku na środę ustawę budżetową na rok 2006 z deficytem na poziomie 30,5 mld zł, przyjmując rządowe poprawki i odrzucając poprawki Platformy Obywatelskiej zmierzające do obniżenia deficytu. Za uchwaleniem budżetu było 269 posłów, przeciw 180, a 2 wstrzymało się od głosu. Budżet poparły PiS, Samoobrona, LPR i PSL. Przeciw głosowały PO i SLD.Rynek papierów dłużnych również umocnił się na otwarciu, jednak obserwowane później zmiany dochodowości obligacji były niewielkie.Około godziny 16.15 rentowność dwuletnich papierów wyniosła 4,32 proc. w porównaniu do 4,30 proc. rano i wobec 4,343 proc. na zamknięciu we wtorek, pięcioletnich 4,76 proc. w porównaniu do 4,73 proc. i względem 4,76 proc., natomiast dziesięcioletnich 4,86 proc. względem 4,83 proc. i w stosunku do 4,87 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Stępień

Radca prawny, starszy prawnik. Doktorant w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych spółek polskich i zagranicznych, w szczególności z branży BPO i SSC oraz FMCG i handlu wielkopowierzchniowego. Doradza we wszystkich obszarach prawa pracy, w tym w sprawach dotyczących relacji ze związkami zawodowymi, zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych) czy mobbingu. Reprezentuje pracodawców przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w sprawach wykroczeniowych dotyczących relacji pracowniczych. Przygotowuje i prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, skierowane do dyrektorów i pracowników działów HR oraz prawników przedsiębiorstw. Zajmuje się prawem pracy również w działalności naukowej. Jest autorem publikacji naukowych z tego zakresu, prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą strukturze i uprawnieniom związków zawodowych w Polsce. Regularnie publikuje w prasie, w szczególności w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazeta Prawna oraz Pulsie Biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK