| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty nieznacznie mocniejszy, obligacje stabilne

Złoty nieznacznie mocniejszy, obligacje stabilne

Złoty umocnił się wobec dolara, co dealerzy tłumaczą reakcją na wzrost kursu euro-dolara na rynkach światowych. Inwestorzy wstrzymują się z podejmowaniem poważnych decyzji i czekają na wtorkowe głosowanie nad projektem budżetu.

Około 14.20 za euro płacono 3,84 zł wobec 3,85 zł na otwarciu i 3,8350 zł w piątek po południu. Dolara wyceniano na 3,13 zł względem (odpowiednio) 3,15 zł i 3,17 zł."Mamy minimalne umocnienie w stosunku do euro i duże wobec dolara. Sytuacja na rynku się ustabilizowała, a inwestorzy bacznie obserwują notowania euro-dolara. Wszyscy czekają na głosowanie nad budżetem" - powiedział Jacek Malinowski z TMS.Sejm we wtorek będzie głosował nad projektem budżetu na 2006 rok. Posłowie zgłosili do niego 225 poprawek. Według autopoprawki, jaką do projektu autorstwa rządu Marka Belki przyjął rząd Kazimierza Marcinkiewicza dochody w tym roku mają wynieść 194,38 mld zł, zaś wydatki 224,93 mld zł. Deficyt ustalono na ponad 30,4 mld zł. Według dealerów odrzucenie budżetu mogłoby mieć negatywny wpływ na notowania polskich obligacji. Na razie na rynku niewiele się dzieje."W zasadzie poziomy rentowności są zbliżone do tych z otwarcia. Rynek jest mało płynny, nikt na razie nie chce zajmować poważnych pozycji. Jeśli budżet zostanie odrzucony, to możemy mieć silną reakcję negatywną. Samo przyjęcie budżetu, spodziewane przez większość uczestników rynku, jest już chyba przynajmniej częściowo zdyskontowane" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.Około godz. 14.25 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 4,38 proc. wobec 4,40 proc. na otwarciu i piątkowym zamknięciu. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,84 proc. względem (odpowiednio) 4,85 proc. i 4,80 proc., zaś dziesięcioletnich 4,93 w stosunku do 4,93 proc. i 4,96 proc

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bartosz Stolarek

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu prawa pracy oraz prawa bankowego na tymże Uniwersytecie. Specjalizuje się w zakresie obsługi jednostek samorządu terytorialnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa i postępowania administracyjnego. Dzięki pozytywnemu wynikowi egzaminu Ministerstwa Skarbu Państwa uzyskał uprawnienie do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Był pracownikiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu – Wydział Skarbu Państwa i Nieruchomości (Oddział Odszkodowań i Wywłaszczeń). Pracował także w Kuratorium Oświaty w Poznaniu, w Zespole Pragmatyki Zawodowej Nauczycieli.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK