| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Polityka wciąż determinuje sytuację na rynkach

Polityka wciąż determinuje sytuację na rynkach

Początek kwotowań przyniósł lekkie osłabienie złotego względem euro i niewielką aprecjację wobec dolara. Zdaniem analityków, również w rozpoczynającym się tygodniu uwaga inwestorów będzie skierowana na scenę polityczną.

Około 9.05 na rynku międzybankowym płacono za euro 3,85 zł w porównaniu do 3,8350 zł w piątek na zamknięciu. Dolara wyceniano na 3,15 zł w porównaniu do 3,17 zł. Kurs eurdolara ukształtował się na poziomie 1,2240."Rynek w dalszym ciągu będzie zwracał uwagę na sytuację polityczną, zwłaszcza na głosowanie nad budżetem oraz toczące się między poszczególnymi partiami rozmowy o utworzeniu koalicji parlamentarnej" - powiedziała Agnieszka Decewicz z Pekao SA.Na rynku długu rentowność obligacji nie zmieniła się w zasadniczy sposób w odniesieniu do piątkowego zamknięcia. Około 9.10 rentowność dwuletnich papierów wynosiła 4,40 proc., czyli tyle, ile w piątek wieczorem. W przypadku pięcioletnich obligacji było to 4,85 proc. w stosunku do 4,80 proc., zaś dziesięcioletnich 4,93 proc. w porównaniu do 4,96 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Robert Stępień

Radca prawny, starszy prawnik. Doktorant w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze dużych spółek polskich i zagranicznych, w szczególności z branży BPO i SSC oraz FMCG i handlu wielkopowierzchniowego. Doradza we wszystkich obszarach prawa pracy, w tym w sprawach dotyczących relacji ze związkami zawodowymi, zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych) czy mobbingu. Reprezentuje pracodawców przed sądami w sprawach z zakresu prawa pracy oraz w sprawach wykroczeniowych dotyczących relacji pracowniczych. Przygotowuje i prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy, skierowane do dyrektorów i pracowników działów HR oraz prawników przedsiębiorstw. Zajmuje się prawem pracy również w działalności naukowej. Jest autorem publikacji naukowych z tego zakresu, prowadzi zajęcia ze studentami na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą strukturze i uprawnieniom związków zawodowych w Polsce. Regularnie publikuje w prasie, w szczególności w Rzeczpospolitej, Dzienniku Gazeta Prawna oraz Pulsie Biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK