| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Prezydent chce rozwiązać kryzys w państwie, a nie parlament

Prezydent chce rozwiązać kryzys w państwie, a nie parlament

Marszałek Sejmu Marek Jurek zapewnił w w Radiu Zet, że prezydent Lech Kaczyński chce rozwiązać  "kryzys w państwie", a nie parlament.

"Prezydent nie ma intencji rozwiązania parlamentu i nie zamierza wykorzystywać do tego terminu 4 miesięcy prac budżetowych" - powiedział Jurek. Dodał, że Lech Kaczyński chce rozwiązać kryzys w państwie polegający na tym, że "z jednej strony jest parlament niezdolny do wyłonienia rządu, a z drugiej rząd pozbawiony poparcia w parlamencie"."Prezydent oczekuje od stronnictw parlamentarnych, że powiedzą - +z rządem+ lub +w opozycji+ i wyciągną z tego wnioski. Jeżeli będzie sytuacja, w której parlament nie może wyłonić rządu, ale jednocześnie nie chce popierać tego, który działa, to pewnie rozwiąże parlament" - dodał. Marszałek podkreślił równocześnie, że prezydent zapewnił go, iż nie będzie korzystał z uprawnień do skrócenia kadencji Sejmu z powodu prac nad budżetem."Prezydent wie, że uchwalenie z inicjatywy opozycji ustaw okołobudżetowych spowodowało konieczność autopoprawki (do projektu budżetu), i powiedział wyraźnie, że nie ma zarzutu co do terminowości prac nad budżetem" - podkreślił marszałek. "Te ugrupowania, które dziś okazują zaniepokojenie możliwością skrócenia kadencji Sejmu, powinny wyjść naprzeciw prezydentowi i pomóc rozwiązać kryzys współpracy parlamentarnej. Tą drogą pokonamy kryzys, a nie przez sugerowanie, że prezydent ma złe intencje, stwarzanie paniki mandatowo-fotelowej wśród posłów" - powiedział.Pytany o zwołanie wcześniejszego posiedzenia Sejmu (w piątek, o co wnosiły PO, SLD i LPR), Jurek podkreślił, że wnioski te "idą w poprzek" ustalonego już harmonogramu prac Sejmu, zgodnie z którym kolejne posiedzenie ma się rozpocząć we wtorek."Ten wniosek został sformułowany w jawnej opozycji wobec prezydenta, w sytuacji gdy prezydent próbuje rozwiązać konflikt w państwie" - dodał.Przypomniał też, że w czwartek o godz. 15 spotka się z prezydiami Sejmu i Senatu.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "KM-LEX"

Kancelaria Prawna "KM-LEX" Roszczenia i usługi prawne Krzysztof Konopka. Kancelaria specjalizuje się w świadczeniu usług prawnych z zakresu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »