| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Spadek wartości dolara na rynku światowym pomógł złotemu

Spadek wartości dolara na rynku światowym pomógł złotemu

Spadek wartości dolara na rynku światowym przyczynił się do umocnienia złotego, głównie względem amerykańskiej waluty. Nadal liczba transakcji na rynku jest ograniczona ze względu na okres świąteczny - oceniają dilerzy.

Złoty wobec euro zyskał od wtorkowego zamknięcia 0,25 gr i umocnił się do 3,8445 zł za euro, względem dolara zaś umocnił się o 1,85 gr, do 3,2265 zł za dolara. Na rynku światowym po południu euro wzrosło do 1,1920 dolara z 1,19 dolara rano.Dilerzy oceniają, że osłabienie dolara na świecie wobec wspólnej waluty wynika z czynników technicznych. Zakres wahań eurodolara jest niewielki i mieści się w przedziale 1,18-1,1950."Na eurodolarze doszło do wzrostu i miało to przełożenie na kurs złotego" - powiedział Adam Korecki z TMS. Zaznaczył jednak, że zmiany na rynku walutowym w najbliższych dniach nie powinny być znaczące.Na rynku długu doszło w ciągu dnia do przejściowego spadku cen obligacji. Przez chwilę powróciła płynność."Pojawili się gracze i rozpoczęli sprzedaż papierów. Nie trwało to jednak długo. Po południu sprzedaż została powstrzymana. Do końca dnia już niewiele powinno się wydarzyć" - uważa Piotr Kołuda, diler Banku BPH.Rentowność papierów dwuletnich i dziesięcioletnich wzrosła o 3 pb, odpowiednio do 4,55 proc. oraz 5,05 proc., a pięcioletnich o 8 pb., do 4,93 proc.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nikolay Kirov

Od 1996 r. wykładowca i doradca w zakresie: • Negocjacji, Budowania Relacji i Kreowania Wartości Dodanej w biznesie • Przywództwa, wdrażania zmian organizacyjnych i rozwiązywania konfliktów • Negocjacji Strategicznych i Międzykulturowych, Budowania modelów e-Biznesu i Strategii Przez prawie 20 lat ponad 50 000 osób brało udział w moich wykładach, szkoleniach i sesjach strategicznych podczas realizacji Programów Rozwojowych dla Korporacji i Przedsiębiorców, studiów podyplomowych, programów Master of Business Administration: Executive MBA, MBA IT, MBA HR, MBA FINANSE, MBA dla Inżynierów, MBA dla kadry Medycznej a także na międzynarodowym programie Executive MBA realizowanym w języku rosyjskim na Białorusi. Wykładowca „Kozminski AMP - Advanced Management Program” - realizacja Warszawa - Barcelona, na którym prowadziłem zajęcia w EADA Business School. Na swoich kursach pokazuje jak umiejętności negocjowania i budowania relacji w biznesie przekładają się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i zadowolenie partnerów. Jak podpisywać korzystniejsze długoterminowo kontrakty. Obecnie jest Dyrektorem ds. Strategii i Rozwoju - Center of Excellence - Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów - Akademii Leona Koźmińskiego. Partnerem i członkiem zarządu „Kirov Strategic Negotiators” Sp. z o.o., Członkiem Zarządu Fundacji BARGEWORK, Członkiem Rady Naukowej Fundacji „Pasja do Edukacji i Rozwoju”, członkiem Kapituły Nagrody PNSA - Polish National Sales Awards, Członkiem Kapituły nagrody "Lwy Koźmińksiego" oraz członkiem Kolegium Redakcyjnego czasopisma "Management and Business Administration. Central Europe". Koordynator merytoryczny programu studiów Koźmiński MBA dla Inżynierów oraz studiów podyplomowych „Strategiczne Zarządzanie Sprzedażą i Zespołem Sprzedaży”. Jest również opiekunem i promotorem kilkudziesięciu strategicznych projektów doradczych prowadzonych w ramach programów MBA, oraz opiekunem i promotorem ponad 200 projektów doradczych dla administracji publicznej. Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK