| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rynki czekają na dane o inflacji i bilansie płatniczym

Rynki czekają na dane o inflacji i bilansie płatniczym

Podczas środowej sesji złoty nieco traci do euro w porównaniu z otwarciem. Zarówno analitycy rynku walutowego, jak i dilerzy obligacji podkreślają, że wiele zależy od danych o inflacji i bilansie płatniczym.

W środę około godziny 14.25 euro wyceniano na 3,84 zł w porównaniu do 3,8250 zł rano i wobec 3,84 zł we wtorek na zamknięciu, a dolara na 3,1950 zł w porównaniu do 3,18 zł rano oraz wobec 3,2160 zł we wtorek."Dzisiaj mamy spokojną sesję. Rynek czeka na dane o inflacji oraz na dane dotyczące deficytu obrotów bieżących. Do momentu ich publikacji raczej nic na rynku się nie zmieni" - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.W środę o 16.00 rynek pozna dane o inflacji, a według ankiety PAP inflacja roczna w listopadzie 2005 roku spadła do 1,3 proc. z 1,6 proc. w październiku tego roku. W tym samym czasie na rynek napłyną dane z NBP odnośnie bilansu płatniczego w październiku 2005 r.Według szacunków ekonomistów deficyt na rachunku obrotów bieżących w październiku wyniósł 279 mln euro wobec deficytu 357 mln euro we wrześniu. Na dane o inflacji czeka również rynek długu."Rynek oczekuje niskiej inflacji. Jeśli po opublikowaniu danych okaże się, że jest to około 1,2 proc., to jest szansa na spadek rentowności obligacji" - powiedział Andrzej Skraba z Societe Generale.Około godziny 14.30 rentowność dwuletnich obligacji wynosiła 4,71 proc. wobec 4,74 proc. rano i we wtorek, pięcioletnich 5,10 proc. względem 5,08 proc. i wobec 5,14 proc., a dziesięcioletnich 5,23 proc. w stosunku do 5,20 proc. i 5,27 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kalkulatory Budowlane

Kalkulatory Budowlane to bezpłatne narzędzie przydatne dla każdego, kto rozpoczyna budowę domu, remont lub wykończenie mieszkania. Za jego pomocą w kilka minut obliczysz, jakie będą koszty Twojej inwestycji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »