| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Tańsze polisy dla nowych aut

Tańsze polisy dla nowych aut

Od początku nowego roku PZU zmienia taryfy dla kierowców: bardziej będzie się opłacało ubezpieczenie nowych aut, gdyż polisy będą tańsze o 10-20 proc. Znikną zaporowe zwyżki, jakie ubezpieczyciel nakładał na niektóre modele najczęściej kradzionych samochodów.

PZU, potentat kontrolujący niemal 60 proc. rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, wprowadzi od stycznia przyszłego roku nowe taryfy ubezpieczeń komunikacyjnych. Z materiałów, do których dotarła „Gazeta Prawna”, wynika, że stawki będą w większym stopniu niż obecnie zależały od marki pojazdu, jego wieku oraz doświadczenia kierowcy.

Na przykład ci, którzy mają prawo jazdy krócej niż 2 lata, zapłacą 5-10 proc. więcej, a jeśli do tego kierowca ma mniej niż 23 lata, to dodatkowa zwyżka wyniesie 50 proc. Podwyżki dotyczą zarówno OC, jak i AC.

Od nowego roku będzie można też płacić mniej. Dotyczy to szczególnie posiadaczy nowych pojazdów, którzy mogą liczyć nawet na 10-20 proc. zniżki w OC. Na jeszcze wyższe bonusy w polisach AC mogą liczyć właściciele niektórych marek samochodów, na które dotąd stosowano zaporowe 50-100 proc. zwyżki przy ubezpieczeniu na wypadek kradzieży pojazdu. Dzięki zmianom na przykład posiadacze volkswagenów polo zamiast 50 proc. zwyżki będą mieli łącznie 15 proc. zniżki.

Po wprowadzeniu tych zmian konkurentom będzie trudniej rywalizować z PZU. Jednak już zapowiadają, że po nowym roku zbadają zmiany w ofercie PZU i przygotują odpowiedź.


Marcin Jaworski
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kosy

Ekspert, trener, konsultant, wykładowca uniwersytecki. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej. Doradztwem w zarządzaniu zasobami ludzkimi zajmuje się od ponad 15 lat, realizując różnorodne projekty z zakresu HR. Ma za sobą długoletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych: Capgemini Ernst & Young, SHL Ireland, Hudson Global Resources, PWC. Zrealizował różnorodne projekty dla wiodących organizacji działających w Polsce, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii (m.in. Accenture, Aer Rianta, AIB, Bank of Ireland, Dairygold, Lafarge, Oriflame, Sulzer, Ulster Bank). Autor artykułów publikowanych w Serwis HR, Personel i Zarządzanie oraz Rzeczpospolitej, a także pozycji naukowych i książkowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »