| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty nadal powinien się umacniać

Złoty nadal powinien się umacniać

Mocne środowe otwarcie wskazuje na utrzymanie wzrostowych trendów wartości złotego, natomiast ceny obligacji będą pod wpływem rynków bazowych.

W środę około 9.05 za euro gracze płacili 3,84 zł wobec 3,8450 zł na wtorkowym zamknięciu, a za dolara 3,2660 zł w porównaniu z 3,2650 zł. Odchylenie do dawnego parytetu wynosiło 16,4 proc. po jego mocnej stronie.Wtorek upłynął pod znakiem umocnienia złotego, choć pod koniec dnia waluty obce odrobiły nieco stratę z powodu wypowiedzi premiera Kazimierza Marcinkwicza, który uważa, że złoty umacnia się zbyt szybko."Złoty jest mocniejszy niż na wczorajszym zamknięciu. Wypowiedź premiera chwilowo osłabiła złotego, ale rynek będzie podążał w kierunku umocnienia wartości polskiej waluty. Może dojść do 3,82- 3,83 zł za euro i jeśli taki poziom zostanie złamany, to kolejnym jest 3,80 za euro" - powiedział Filip Starowieyski z PKO BP.Eurodolar osiągnął rano kurs 1,1752 wobec 1,1775 we wtorek wieczorem. Rynek długu w środę rano pozostaje stabilny, a zachowanie inwestorów będzie zależało od nastrojów na rynkach bazowych, gdzie na razie jest spokojnie.


Dochodowość dwulatek wyniosła na środowym otwarciu 4,80 proc. wobec 4,78 proc., a pięciolatek i dziesięciolatek utrzymała wtorkowy poziom zamknięcia, czyli odpowiednio: 5,17 proc. i 5,18 proc. "Jeśli na rynkach bazowych nic nie będzie się działo rentowność papierów pięcioletnich będzie oscylować w przedziale 5,10-5,20 proc." - powiedział Piotr Kołuda z Banku BPH.W Sejmie w środę odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2006 rok. Ministerstwo Finansów zaoferuje na jedynym przetargu w grudniu obligacje 7-letnie WZ0911 o wartości 3,0 mld zł.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »