| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Złoty i obligacje pozostają stabilne

Złoty i obligacje pozostają stabilne

Kurs złotego oraz rynek obligacji pozostają spokojne w poniedziałek, a niewielkie zmiany wyznaczane są kursem eurodolara lub rynkami bazowymi.

Do końca dnia sytuacja powinna być stabilna. Około godziny 14.30 za euro płacono 3,8630 zł wobec 3,87 zł na otwarciu i w piątek na zamknięciu. Dolar kosztował 3,2810 zł wobec 3,3010 zł rano i 3,31 zł w piątek."Rynek złotego jest bardzo spokojny. Od rana mieliśmy atak w dół z 3,86 zł za euro na 3,85, jednak ten poziom się nie obronił i wróciliśmy na 3,86" - powiedział Marcin Turkiewicz z BRE Banku. "Głównym indykatorem niewielkich zmian jest kurs eurodolara, który wzrósł z 1,17 do 1,1770, ale ma on tylko przełożenie na kurs dolar/złoty" - dodał.Na rynku długu inwestorzy są mało aktywni, a rynek mało płynny."Teraz na rynku jest trochę słabiej niż na otwarciu, gdyż podążamy w ślad za niemieckimi bundami" - powiedział Andrzej Michałowski z PKO BP.Około godziny 14.35 dochodowość dwuletnich obligacji kształtowała się na poziomie 4,80 proc. czy tak samo jak na otwarciu oraz wobec 4,84 proc. na zamknięciu w piątek. W przypadku pięcioletnich papierów było to 5,17 proc. wobec 5,15 proc. rano i 5,14 proc. w piątek, natomiast dziesięcioletnich 5,20 proc. wobec 5,16 proc. i 5,19 proc.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »