| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > MF podtrzymało prognozę wzrostu PKB

MF podtrzymało prognozę wzrostu PKB

Ministerstwo Finansów podtrzymało, po danych o PKB w III kwartale 2005 roku, swoje prognozy dotyczące wzrostu PKB w całym 2005 roku na poziomie 3,3 proc.

W IV kwartale 2005 roku PKB zwiększy się o ponad 4 proc."Musimy popatrzeć na szeregi czasowe, ale naszym zdaniem IV kwartał będzie powyżej 4 proc., a w całym roku podtrzymujemy prognozę 3,3 proc. wzrostu PKB" - powiedział Jacek Krzyślak, dyrektor departamentu polityki finansowej, analiz i statystyki MF.GUS podał we wtorek, że PKB wzrósł w III kwartale 2005 roku o 3,7 proc. po wzroście o 2,8 proc. w II kwartale 2005 roku i 2,1 proc. w I kwartale 2005 roku. Nakłady brutto na środki trwałe w III kw. 2005 wzrosły o 5,7 proc. wobec wzrostu o 3,8 proc. w II kw. 2005 i 1,2 proc. w I kwartale.Ekonomiści spodziewali się, że wzrost gospodarczy w III kwartale wyniósł 3,4 proc., a dynamika inwestycji 5,2 proc. Szacunki oscylowały odpowiednio w przedziałach 3,1-3,7 proc. i 2,8-6,5 proc.MF prognozowało 3,4 proc. wzrost PKB w minionym kwartale. MF podawało w połowie listopada, że inwestycje wzrosną w tym roku o 4,9 proc.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Russell Bedford Poland Sp. z o.o.

Grupa doradcza Russell Bedford jest członkiem międzynarodowej sieci niezależnych firm doradczych Russell Bedford International, zrzeszających prawników, audytorów, doradców podatkowych, księgowych, finansistów oraz doradców biznesowych. Russell Bedford doradza klientom w ponad 90 krajach na całym świecie. Grupa posiada ponad 290 biur i zatrudnia ok. 7.000 profesjonalnych doradców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK